Yatırım yapmaya başla!

Skoda Rapid Rusya ve Çin’deki Aşırı Taleple Yeni Kasasına Kavuşuyor!

Skoda'nın iddialı 5 kapılısı Rapid, yeni şekliyle Rusya ve Çin'e gönderilecek.
Skoda Rapid Rusya ve Çin’deki Aşırı Taleple Yeni Kasasına Kavuşuyor!

Rapid, Skoda’nın tüm kimliğini alarak 2012 yılında gösterildi ve 5 kapılı olarak iddialı bir çıkış yapmıştı. PQ25 platformuna dayanan Rapid’in Avrupa pazarına yapıldığını ve Skoda’nın modelinde çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğiz. Dünya otomotivi sıkı bir tasarruf döneminde olduğu için herhangi bir şekilde boşa gidecek paralara tahammüleri yok. O yüzden satışları zayıf giden Rapid’i Avrupa’da durdurmuştu.

2019 yılı itibariyle üretimi duran Rapid yerine Scala adlı yeni bir 5 kapılı getirildi. Aslında Rapid’in yeni hali! İsim değişikliği yaparak insanlara Rapid’in olumsuzluğu yansıtılmamış olunacaktı. Ancak Rusya ve Çin pazarındaki satışlar nedeniyle yeni nesliyle üretim kararı alınan Rapid’den yeni bir teaser geldi. İşte detaylar;

Rapid, eskiden olduğu gibi yeni neslinde de üzerindeki Skoda havası bozulmamış.

Yeni Nesil Skoda Rapid TeaserScala kadar agresif olmayan ve Octavia’nın duruş stilinde gösterilen Rapid, 2020 model yılı için kabuğunu değiştiriyor. Çekya, Rusya ve Çin pazarında satılacak 5 kapılının altıgen modern bir ızgarayla bezendiğini görmekteyiz. Bu arada panjur Kia’nın Tiger Nose‘suna çok benzemiş.

Ön bölümün diğer ayrıntılarına baktığımızda üçgen formlu farlara rastlıyoruz. Teaser’ın aslında Rapid’in üretim modelini de gösteriyor diyebiliriz. Yeni nesille eski nesil arasında kasa kısmında farklar olacağını düşünmüştük ancak öyle olmadığını gördük.

Alt kısma geçtiğimizde 5 kapılı Çekli model tamponunda biraz daha ayrıntıya ver verilerek, sis farları açısı biraz daha yukarıya konumlandırılmış. Çok az da olsa Scala’dan alınan yansımalar gördük.

Rapid’in üretildiği ve satılacağı ülkelerde bir değişim yok. Sadece Avrupa ayağı kesildi. Rus ve Çinli vatandaşların ısrarla vazgeçmediği Rapid, Moskava’nın 150 km ilerisindeki Kaluga tesislerinde üretilecek.

Scala ile Rapid arasındaki en büyük fark üretildikleri mimariler olacak. VW’ye ait eski A05 platformunda imalata alınacak Rapid’e karşı Scala, en yeni MQB A0 mimarisine dayandırılacak. Yeni Rapid’in Scala’nın Golf MK7 veya Octavia boyutlarındaki gibi mi olur bilemiyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum