Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Range Rover Evoque Zorlu Çarpışma Testinden Başarıyla Çıktı!

2. nesil Range Rover Evoque çarpışma testinde gösterdiği üstün performans ile 5 yıldız almayı başardı. Detayları videoda izleyebilirsiniz:
Son Güncelleme: 
Yorum

Aracın yeni neslini merakla bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayan SUV model, ne kadar güvenilir olduğunu da ispatladı. İngiliz güzelliğini alarak 2. nesline kavuşan Range Rover Evoque, değişen görünümle beraber farklı teknolojilere kavuşmuştu. İzlediğiniz çarpışma testi görüntülerin sonunda Evoque’nin 5 yıldız aldığını söyleyelim.

Velar’la gelen tasarım düzeninde ortaya çıkartılan Evoque, kokpit gelişiminden çok yol dışı ortamlarına geliştirilen farklı sürüş modlarıyla hayranlarını etkilemişti. ClearSight GroundView gibi ortamın tamamını izleyebileceğiniz ilgi çekici özelliklerle donatılmıştı. Asıl bitirme tezi motoruna koyulan yardımcı elektrik ünitesiydi.

Ranger Rover Evogue’nin kazalara karşı sistematik açıdan değiştirilen kaputu, oluşan direnci ilk kaza anından sonuna kadar absorbe ederek, kuvvetin içe girmesini engelliyor. Ve aktif duruş biçimi sayesinde havaya nasıl kalktığını görebilirsiniz. Bu sefer olması gerekenden daha fazla güvenliğe önem veren İngiliz ekip, yaya ve yolcu güvenliğinde adından söz ettirecek performanslar göstermiş.

Önden çarpışma testinde, fark edilir derece kupanın eğilme şartları iyileştirilmiş. Esneklik kazandırılan ve şiddeti yaya bilen bir şasiye sahip olması da avantajına olmuş. Biliyoruz ki Euro NCap, bundan sonra aktif güvenlik elemanlarını da dikkate alarak ona göre puanlama yapacak.

Videonun sonunda yer verilen bu test uygulamasında şeritten çıkma, cisim algılama ve panik fren testlerinde de başarılı sonuçlar çıkarmış. Kısaca II. nesil Evoque lüks, donanımlı, teknolojik olduğu kadar güvenli de sonucu çıkıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu