Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2. Nesil Porsche Panamera’lara Servislere Geri Gelin Çağrısı!

İkinci nesil Porsche Panamera'lar için geri gelin çağrısı yapıldı...
2. Nesil Porsche Panamera’lara Servislere Geri Gelin Çağrısı!
HABER GİRİŞ

Yine bir premium otomobil üreticisinden hatalı araç üretimi haberini alıyoruz. Bu sefer Porsche, 2. jenerasyon lüks GT’si Panamera’da çıkan bir arızadan dolayı müşterilerine çağrıda bulunacak. Geliştirilen yeni üretim platformları ve insanların çoğalan taleplerine karşı şirketler artık bazı noktalarda hatalar yapabiliyor. BMW’de geçtiğimiz günlerde 6.0L V12’lerinde çıkan ani motor durdurmasına karşı 760Li Serisi’ni komple servislere davet etmişti.

Diğer bir Alman temsilci olan Porsche’de ciddi bir hatadan dolayı harekete geçiyor. Panamera direksiyonları her an işlevini yitirebilir. Evet, elektrikli hidrolik direksiyon sistemi için önemli bir hatasından bahsettiler. İşte detaylar…

Panamera direksiyon hatasının yazılımsal kaynaklı olduğu söylendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Dünya çapında 74.585 araç bundan etkilenecek. 21 Mart 2016 ile 6 Aralık 2018 tarihleri arasında üretilen serideki tüm araçlar için işlemler yapılacak. Ne kadar büyük bir sorun diye sorulduğunda, “elektrikli hidrolik direksiyon kitlenebilir ve görevini yapamaz” denildi. Yanılmıyorsak direksiyon tam olarak kilitlenme şeklinde değil de çevirilmesi oldukça zorlaşacak bir seviyeye gelecek.

Teknik hatanın sistemin yazılımsal kısmında olduğu ve kısa sürede halledilebilir bir sorun olduğunu söylediler. Kontrol ünitesinden sorumlu teknisyenler, gelen tüm araçları güncelleyerek yeni bir yazılım yükleyecekler. Her araç için hata giderilme süresinin 1 saat olacağı bildirildi. Porsche, Panamera sahiplerine yazılı olarak ulaşacağını söyledi.

Porsche’nin ikinci sorunu yine Panamera’dan geliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Alman markada yapılacak ikinci çağrı, ABD’ye satılan Porsche Panamera Hybrid‘leri kapsıyor. Bu sefer hatanın fren tertibat ve hatlarında olduğu, mekanizmanın zamanla paslanabileceği ve durma performansını etkileyebileceği söylendi.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Audi “Dieselgate Skandalı”nın İlk Geri Çağırma Dalgasını Başlatılıyor!

Sayı olarak 112 adet hibrit Panamera olduğu aktarıldı. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) geri çağırmanın 27 Ocak’ta başlayacağını söylüyor. Bayilere gidecek araçların hatalı parçaları ücretsiz değiştirilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.