Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gelecek Nissan GT-R36’nın Aktarım Organı Kararı Tasarımından Zor Olacak!

Nissan'ın dünya insanlarının gözünde değişmeyen yapıya sahip serisi GT-R'ın gelecek jenerasyonu için hazırlığın nasıl yapılacağı halen daha soru işaretleriyle dolu!
Gelecek Nissan GT-R36’nın Aktarım Organı Kararı Tasarımından Zor Olacak!
HABER GİRİŞ

Spor araba severlerin çoğu zaman Ferrari ve Lamborghini modellerinden üstün tuttuğu GT-R‘ın yeni nesli için düşüncelerin nasıl olacağı konusu son zamanlarda artmaya başladı. Seri üretim bir spor aracın nasıl bu kadar kusursuz bir yapıda olduğu halen daha tartışıla dursun, gelecek GT-R’ın çıkışının çok daha zor olacağını söylemeliyiz. Zira modelin efsane olmamış jenerasyonunu gördünüz mü? Şahsen R33-R34’lerin fiyatının R35’ten fazla olması bunun resmi kanıtı.

2020 yılı, GT-R’ın Baş Mühendisi Hiroshi Tamura’nın açıklama senesi oldu. Önceki aylarda açıklama yapan Tamura, “Nissan ve GT-R severler ne istiyorlarsa, biz onu yapmak zorundayız.” gibi iddialı kelimeler kullanmıştı. Bakalım şef şimdi ne demiş?

12 yaşına basan GT-R35’in eskidiğini de kimse söyleyemiyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Normal şartlarda bir model tasarımının eskimesi için 5 yıl yeterken, Godzilla’nın zamanın gerisinde kaldığı veya güncel spor araç modellerinin yanında sönük duruyor gibi kelimelerin kullanıldığını da görmedik. Nismo ile gücünü nokta atışlarla insanlara sunulan modelin R36 geçişine hazırlanmada mühendisler ek süre istiyor.

Mantıklı! R36’nın da 15 sene kadar piyasada kalacağını varsayarsak, Japon markanın acele etmeden, temkinli ve sindirerek yeni jenerasyona geçmesi doğru olan. Hiroshi Tamura, “sürekli hayal kuruyoruz. Şirket olarak çözümlere odaklanıyoruz. Yeni GT-R’ın oluşumunu kafamda kurdum ancak bunu dışarıya yansıtmadım” şeklinde sürecin devam ettiğini aktardı.

Tamuru’nun karar vermediği bölümlerden birisi de aktarım organı. Güncel GT-R35’te 3.8L hacme sahip V6 benzinli motor kullanıyor. 570 ps alınan ünitenin torku 637 nm. Bunun araca katkıları ise 2.8 saniyede kalkış ve 315 km/h top speed rakamı oluyor. Ayrıca evrenin en iyi rüzgar sürtünme katsayısına sahip aracı da GT-R.

GCM Yatırım Banner
Nissan, yeni nesil spor model için beklemenin, sonuçlarının daha iyi olacağı kanısında.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Mühendis, “Beklemek zorundayım. Ben sadece orkestra için GT-R’in şefiyim. Şirket bana orkestra üyelerini gösterecek. Kimin keman çalacak kimin trompet çalacağına karar vermeleri gerekiyor. Demek istediğim, ne tür bir teknolojiyi kurmamız gerekiyor? Yirmi yıl, teknolojideki atılımların zamanlaması. Mevcut genişleme yolunu anlamak kolaydır, ancak geçmemiz gerekirse… bu farklı bir hikaye.” dedi.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Gösterilen Nissan GT-R Tasarımları Geleceğin R36’sını Temsil Ediyor!

Skyline tarihine de baktığımızda, markaların ortalama 7 sene olan değişim süreçlerine uyan bir nesli olmamış. R32, R33 ve R34’ler aslında birbirlerinin temel mimarilerini kullandılar. Kısaca Nissan R35 efsanesini kaldırmadan önce en iyi zamanı yakalamaya çalışıyor. Tahminlerimiz tasarım, motorun elektrikli mi benzinli mi olacağı ve R35’ten ne kadar üstün olacak gibi soruların cevabını ancak 3 sene içerisinde alacağız gibi duruyor! Sizce Nissan, R36’sını ne zaman çıkartacak?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.