Yatırım yapmaya başla!

Gelecek Nesil Nissan GT-R için Çarpıcı Şeyler Söylendi!

Nissan GT-R35'in baş yapımcısı yeni nesil adına yapılacak önemli gelişmelerden söz etti. İşte detaylar...
Gelecek Nesil Nissan GT-R için Çarpıcı Şeyler Söylendi!

Süper spor otomobillerin patronu GT-R‘dan yeni haberler geldi. Üretim sürecine Skyline GT-R olarak başlayan ve sonradan sadece GT-R ile anılan spor otomobilin dünyadaki hayran kitlesinin sonu yok dersek abartı olmaz. Onu sevmek için insanlar size onlarca neden sayabilir. Avustralya’da çıkan bir derginin ona “Godzilla” yakıştırmasıyla başlayan lakabı sayesinde R35 takısı artık sonradan söylenmeye başlamıştı.

Merakla yeni kasası beklenirken Nissan’da ısrarla şimdi olmayacağı cevabı geliyordu. Aslında konu efsaneler olunca hayranları bekletmek daha zevkli oluyor sanırım. Toyota’nın da Supra’sı da aynı şekilde çıkmasına kadar insanların sinir sistemi zorlanmıştı. Yeni GT-R35’e yer vermemizin şimdiki sebebi ise modelin yapımından sorumlu olan Hiroshi Tamura’nin yaptığı açıklamalar…

İnsanların “artık GT-R35’i yeni haliyle bekliyoruz” ısrarları, Tamura’yı açıklama yapmaya zorladı.

1989 başlatılan efsane ilk R32 koduyla anıldı. Skyline GT-R 1995 yılında R33 ve 1999 yılında R34’e dönüştürüldü. Ortak bir nokta vardı o da hepsinin motorlarının RB26 kodlu benzinli 2.6L Turbo‘yu kullanmış olması. 2007 yılına gelindiğinde GT-R artık yoluna Skyline adı olmadan R35 olarak devam edecekti. Seri üretim spor arabalar içerisinde en iyi sürüş dinamiklerini veren otomobilin, 13 yıllık mazisinde artık değişime gidilmesi bekleniyor.

Italdesign ile ortak süreçte yapılan GT-R50, özel müşterilere 1 milyon dolar fiyat etiketiyle satılmıştı. Kimse yeni nesilde öyle uçuk seri üretim şekilleri beklemiyordu. Yeni teknolojileri bir araya getirmek için tamamen yeni araçlar geliştirmenin öneminden bahseden Tamura-san, her şeyin müşterilerin isteğine bağlı olduğunu belirtti. Yüksek performanslı bir EV istiyorlarsa, bu olacaktır dedi.

Bu araca gönül vermiş kimsenin istekleri boşuna olamayacak diyen mühendis, güzel haberler verdi.

Hiroshi Tamura, “Hepsi müşterinin sesine bağlı. Bir müşteri bir EV istiyorsa, “neden olmasın?” diyorum. Yeni nesil spor otomobiller EV olacak dediğimi de yazmayın. Bunu söylemedim, ama hepsi için değil. Müşteriler için çözümler? Müşteriler gerçekten bir EV sahibi olmak isterlerse, bunu yapacağım. Müşteriler içten yanmalı bir motor istiyorsa, bunu yapmak zorundayım. Müşterinin sesi, gerçek müşteriler hakkında düşünmek zorundayım.” şeklinde yeni GT-R’ın gelecek neslinin EV olacağını açıkça belli etti.

GT-R35’in üretiminin baş sorumlusu, sonraki spor aracın son teknolojik güvenlik ve konfor paketleriyle donatılacağını bildirdi. Yani Japon Godzilla yarı otonom bir sisteme sahip olabilir. Güvenlik düzeyindeki iyileştirmeler neticesinde kör nokta, adaptif cruze kontrol vb. ekipmanlar işe dahil edilecek. Gelişmeler şimdilik bu kadar. Son haberlerini aldığımız GT-R hakkında gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum