Yatırım yapmaya başla!

Arazinin “Demir Yumruğu 2020 Defender” Bu Sefer Daha Lüks ve Yetenekli!

Land Rover, yeni Defender'i tanıttı ve beklediğimizden daha iyi geldi. Bir motoru var ki aracı adeta hız makinasına dönüştürüyor.
Arazinin “Demir Yumruğu 2020 Defender” Bu Sefer Daha Lüks ve Yetenekli!

SUV dünyasının “beton gibi 4×4” şeklinde tek kelime ile karakteri anlatılan Land Rover’ın Defender’ı, son haliyle gün yüzüne çıktı. Yaptığımız onlarca haberden sonra nihayet bizlerle kavuşturulan Def, beklentilerini karşıladı. Kare yapısını bırakmadan, modern parçalarla beslenen İngiliz 4×4 için bolca donanım özellikleri hazırlanmış.

James Bond setlerinde yakaladığımız ve ön kısmından baktığımız Defender’ın yine kendine has bir duruşu var. Amerika pazarına da gidecek modelin son hali Jeep’in Wrangler tarafının canını sıkabilir. Gelin bu ikonikleşen arazilerin sağlam yüzüne neler yapmışlar beraberce bakalım!

Eskisiyle karşılaştırma yaparsak, biraz arada kalma durumları oluşuyor.

Yeni Nesil Land Rover DefenderŞu var ki eskisiyle arasında inanılmaz farklar oluşturulmuş. Yuvarlak farlı, yatay çubuklu kare ızgara ve robocop görüntülü Defender‘den çok daha modern ancak amacına daha yatkın bir SUV görüyoruz.

Dizayn kesinlikle harika. Kare bir yapının içerisinde büyük bir mercekle sarılı LED aydınlatmanın duruşu söz bırakmıyor. Yine iç kısımda sinyaller, küçük kare şeklinde ana far ünitesinin yanına getirilmiş.

Land Rover tasarımcıları herkesimi mutlu edecek bir çalışma gerçekleştirmiş.

Yeni Nesil Land Rover Defender 2020 Model YılıEskisindeki kabartılı kaput tipi bu sefer biraz daha minimal düzeye getirilerek, adeta siyah kaya parçası gibi ızgaraya kadar götürülmüş. Yeni Defender’ın yeni tabirine “çok erkeksi” olmuş şeklinde dile getirmek istiyoruz.

Defender’ın versiyonları 110 ve 90 şeklinde.

Yeni Nesil Land Rover Defender Arazi Özellikleri110 5 kapılı olarak, 90 tek kapılı gövde yapısını ifade ediyor. İlk piyasaya 110 versiyonu 5 ve 7 koltuklu olarak gönderilecek. Aracın düz tavanı üzerinde sabit bir cam bölümü olacak. Çamurluk havalandırması ile eskiye göz kırpan Def’in yüzlerce aksesuar seçeneği olacak.

“Explorer Pack” ve “Kaşif Paketi” ayrı ayrı duruş hallerini verecek, farklı aksesuarları içermekte. Aracın gerçek arazi taşıtı olduğu ve eskisinin ruhunu taşıdığını belli edici tavan rayları, ışık paketleri, arka bidon taşıyıcısı, çevre koruma parçaları ve merdiven gibi safari moduna getirebileceksiniz.

Bir de Macera Paketi gibi bir seçenek almak isterseniz yarı karavan hayatını Land Rover yapabileceğinizi vadediyor. Çünkü, tavan bir araç çadırı koyduktan sonra Rover’ın 6.5 Litre su deposu ve duş başlığını bağladıktan sonra, uzunca arazi tatilleri sizi bekliyor.

Yeni Defender’da iyi kondisyonda motorlar ve geliştirilmiş arazi yetenekleri mevcut.

Yeni Nesil Land Rover Defender Motor TipleriMotor cinsi olarak 2 adet dizel, 1 hibrit ve 1 turbo benzinli Defender’da görev alacak. Dizel motorların en güçlüsü 240 beygir ve 430 nm torka sahip. Yine 2.0L üzerinde gelen benzinli turbo, 300 beygir ile 400 nm torku açığa çıkartacak.

Defender’ı uçuracak ve “gerçekten fazlaymış” diyeceğiniz bir 3.0L V6 sahnede olacak. Bu ünite bir pil paketi ve hafif hibrit yapısıyla birlikte toplamda 400 beygir ve 550 nm torku hissettirecek.

Land Rover en güçlü Def’in 5.7 saniyede kalkış yaptığını özellikle söyledi. Tüm anlatılan motorların ürettiği gücün tekerleklere aktarımları da 8 ileri otomatik şanzımanla gerçekleşecek.

Defender, çoğu rakibini arazide ezecek şekilde ayarlanmış.

Opsiyon olarak sunulan ancak havalı süspansiyon ile alındığında aracı en uç noktasına kaldırdığınızda zeminden 29.5 cm yüksekte tutacaksınız. Bu da 110 Def’in yaklaşma açısını 38 derece, askıda kalma açısını 28 derece ve zeminden uzaklaşma açısını 40 derece yapıyor.

Yine rakibi Wrangler’in çok üzerinde değerlerle arazide hareket ediyor. 2020 İngiliz arazi canavarının en büyük avantajı, abilerinde de kullanılan ClearSight Ground View adlı geniş açılı çevre kameraları sayesinde yoldaki tüm engel olacak şeyleri görebileceksiniz. Ayrıca güvenlik açısından da çok önemli bir özellik.

Gayet oturaklı ve modern bir kokpit ile karşılaşıyoruz.

Yeni Nesil Land Rover Defender KokpitiÖnceki haberlerimizden iç mekanından ufak kareler göstermiştik. Gerçekten marka içi ve dışından hiç bir modele benzemiyor. Özgün kabinde, 10 inçlik uzaktan sistem güncellemeleri alabilen bir dokunmatik ekran takılmış. Düzgün ve abartısız bir işçilikle yapılan Defender kokpitinin klima kontrol butonları ile vites aynı çerçeveye yerleştirilmiş.

Kapıların perçinli vida desenleri, kolçak altındaki sürgülü saklama gözü, ahşap orta konsol tutamaçları ve deri koltuklarıyla, arazinin salaş çocuğu olduğu kadar, iç kısımda papyonlu bir beyefendi olmayı başarmış. Araç için siz ne söylersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum