Yatırım yapmaya başla!

2019 Yeni Nesil Focus Güçlü Motor Seçenekleriyle Gösterildi!

Segmentinin en başarılı modellerinden olan Focus, 20. yaş günü için hazırlanan değişimleriyle karşımızda.
2019 Yeni Nesil Focus Güçlü Motor Seçenekleriyle Gösterildi!

Segmentinin en başarılı modellerinden biri olan Focus, 4. nesline dair en net görselleri gönderildi. Değişimin hangi boyutlarda olduğu aldığı şekillerden açıkça gözüküyor. Yapı olarak büyütülüp, ağırlık olarak azalma yapılmış. Ve C2 yeni platform nimetlerinden yararlandırılmış. Ezeli rakibi Golf’ün güzel olan tasarım detaylarına karşı Focus’un daha keskin hatlara sahip olduğunu görüyoruz. Ford’un aslında yenileme dönemi çok şanslı bir zamanına geldi. Çünkü mükemmel grafikleriyle yeni Toyota Auris beklenmedik bir çıkış yapmıştı.

Genel bir yorumlama yaparsak yapı nedenini bilmiyoruz ama temiz bir görüntü veriyor. Kendi sınıfında yarışların oldukça çetin bir hal aldığını düşündüğümüzde, Focus için yapılanların eski yapısından izler taşıdığını söylemek mümkün. Tasarım Müdürü Jordan Bennett’ın dediği gibi “Focus, orantılı bir şekilde oldunlaştı”

Ön kısım öğelerinin çoğunluğu değiştirilmiş.

Yeni Ford Focus Ön Görünüm

En başta far yapısından başlayalım. Genişletme işlemleri sonrasında, merceklerin duruş pozisyonu ve Ledlerin aldığı şekiller oldukça başarılı.

Aşağı kısımlarda doğru orantılı bir sportifleştirme var.

Yeni Ford Focus Wagon Ön Görünüm

Izgara kısmının geometrik hali aynı bırakılıp sadece enlemesine bir genişleme söz konusu.

Tampon bütün olarak yeniden tasarlanmış.

Yeni Ford Focus Tampon

Bir önceki serisinin sade yapıda olan tamponuna bu sefer büyük hareket kazandırılmış. Sis farı ve etrafı ayrı liple süslenmiş ve görsel açıdan başarılı.

ST Line parçaların çekicilik tarafına ağırlık verilmiş.

Yeni Ford Focus Arka Görünüm

Buraya kadar bahsettiğimiz kısımlar ST Line donanımdı. Spor paket hakkında son olarak cam üzeri rüzgarlık ve krom egzoz uçlarının olduğunu söylemek istiyorum.

Focus’un arka kısmını birçok modele benzetebiliriz.

Yeni Ford Focus Profil

ST Line jantlardan sonra arka kısma geçiş yaptığımızda stop far yapısının komple değişerek, daha büyük formlarda ele alındığını gördüm. Ancak son zamanlarda çıkan bazı c sınıf araçlarına benziyor.

Tanıtım içerisinde wagon ve standart modelde gösterildi.

Focus’u bu görselde daha çekici olduğunu söyleyebilirim. Led aydınlatma kısımlarında ayrılarak, tamponda oluşturulan krom kanal, ızgara ile uyumu harika.

Lansman renginin tonları bir yana arka kısım için de kostüm özel dikilmiş.

Genişleyen tamponuna, alt krom renk difüzör, Focus’u üst klasman göstermiş.

2018 değişimi tesadüf değil. Çünkü Focus 20. yılını kutluyor.

20. yaşını kutlayan güzel otomobilin iç mekanı da tahmin ettiğimiz gibi yeni nesil Fiesta’nın yapısına benziyor. Direksiyonun yapısal değişimine karşı, gösterge panelinin duruş ve özellikleri artırılmış.

Koltuklar ve orta konsol daha modern duruyor.

Ford’da diğer üreticilerin izinden giderek multi medya ekranı üste taşımış. Ve klima kumanda kısmını aşağı konumlandırmış. Kamera ve yol işareti tanıma özellikleriyle Focus, daha dikkat çekici hale getirilmiş. En büyük yeniliklerden birisi de 1.0L Ecoboost motorla geliyor oluşu. 85 ve 123 hp arasında güç seçenekleri olacak.

İkinci ünite 1.5L ünite. Bu da 148 ve 180 beygir arasında olacak. Dizel kısmında EcoBlue sisteli 2.0L ve 1.5L motorlara yer vermiş. Güçler 95 – 120 – 150 beygir arasında değişecek.

Yeni nesil Focus’un ilk görsellerini sizlerle yorumladık. Değişimin fark edilmesi bir yana Ford’un ustaca kullandığı çizgilerin bu otomobilin kaderinde büyük rol oynayacak. Detaylar çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum