Yatırım yapmaya başla!

Nürburgring Pisti’nde Görülen 2019 Audi S8 Panamera Motoruyla Geliyor!

Audi S Sport'un en agresifi S8, Yeşil Cehennem Pisti'nde görüldü!
Nürburgring Pisti’nde Görülen 2019 Audi S8 Panamera Motoruyla Geliyor!

Standart bir A8’e verilen normal güçlerini, göz alıcı performanslarla geride bırakacak S8, pistlerde görülmeye başlandı. Tam boyutlu lüks sedanlar içerisinde boy gösteren otomobil, 1996 yılında Audi Sport GmbH ekibi tarafından geliştirildi. 4.2L motor hacimleriyle alıştığımız S8, bu sefer Porsche’den gelen 4.0L üniteyle hareket edecek.

Üzerinden kaldırılan kamuflajla beraber dış hatlarındaki değişimler net bir şekilde anlaşılabiliyor. En az A8 kadar lüks paketlere sahip S8, maksimum sürat kısmına gelindiğinde kendi köşesine çekiliyor.

Audi Sport Dokunuşları Kendini Belli Ediyor

Değişimi belli olan ön parçalarda; A8’in sportifleştirilen tamponu ve alt kısma verilen farklı desenli parçalar bulunuyor.

Hafif değişim prensibiyle hareket edildiği ve karoserin test sırasında olabildiğince yere yakın konumlandırıldığı belli oluyor. 5 kollu alaşımlı jantları S8’in karizmatik duruşunu destekliyor.

S8’e Yine Porsche’den Gelecek İkinci Motor Daha Sarsıcı

İlk başta Panamera Turbo‘da kullanılan çift turbo beslemeli 4.0L V8 güç aktarımlarını yapacak. Porsche’de 550 hp olarak sunulsa da S8 için 530 hp düşünülmüş. Gelen raporlar doğru ise, yeni motorun ağırlı eskisine oranla 100 kg daha hafif. Bu tasarruf, hızlı sedanın 4.0 saniye altında kalkışını sağlayacak.

Asıl güzel haber ise yine Porsche’den geliyor. Çünkü konuşulanlara bakarsak ikinci seçenek olarak Panamera Turbo S Hybrid‘in 630 beygirlik motoru verilecek. Yani Audi S8, S8 + olacak. 297 km/h maksimum hızları zorlaması beklenen en büyük S’in, Ekim ayı başında Paris Motor Show’a getirilmesi bekleniyor. Teknik detaylar ve iç mekana ait görseller geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum