Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-AMG E 63 ve M5’i Rekabetten Düşürecek “Audi RS7” Tasarımı!

Audi'nin RS6 Avant'ından sonra çıkışıa hazırlanan RS7'ye dair en olası tasarım çalışması geldi.
Mercedes-AMG E 63 ve M5’i Rekabetten Düşürecek “Audi RS7” Tasarımı!

Audi, yenilenen A7‘nin en üstünü temsil eden RS7′nin son neslini çıkarmaya hazırlıyor. Alman markanın dünyanın en güzellerinden birisi olan araç tasarımları, halen daha büyüleyici. Sert ve kendinden emin bakışlarını uzaklaştırmadan sonraki jenerasyon araç şekillerini Audi ustaca yapıyor. Carlisestyle adlı Intagram sayfasından gelen bir RS7 tasarımı AMG’nin E 63’ü ve BMW’nin M5’ni bir anda arka plana atıyor.

Özel tasarımcıya oluşumun fikrini veren, geçenlerde son kasasıyla gelen RS6. Uyarlama profesyonelce yapılarak, aslın da belli olan bazı şekiller yerine oturtulmuş. Gelecek nesil RS7’ye uydurulmuş bu güzel görseli gelin beraber inceleyelim!

Kısaca sizlere RS7’nin geçmişi hakkında bilgi verelim.

5 kapılı bir liftback araç olarak yapılan RS7, 2014 yılında ilk defa yollara çıkartılmıştı. Sportback araç, Audi’nin Amerika’daki en güçlü modelini temsil ediyordu. Mühendisler onun için 4.0L TFSI‘ı hazırlayarak aracın 560 beygir gücünde olmasını sağladılar.

Yüksek basınçlı turboşarjlar ve Quattro’nun söz bırakmayan yere tutunuşuyla, RS7 3.7 saniyede 0’dan 100 km kalkış yapabiliyordu. Ve Audi’nin lüks kavramdaki tüm opsiyonlarını taşıyordu.

Carlifestyle’den gelen görselde RS7’nin son kasa şekillerini de bundan farklı olacağını düşünmüyoruz.

Çizilen tasarımın RS6 Avant gibi gözüktüğü her açıdan belli. Yukarıda dediğimiz gibi Audi de bundan çok farklı şeyler yapmayacak. Önde, gerçek RS7 büyük olasılıkla siyah bir ızgara, üçgen hava girişleri ve keskin farlarla gelen RS6 ile aynı ön panoyu paylaşacak. Çıkıntılı lip destekli tamponu ve çamurluk kemeleri benzer olacak.

Büyük çaplı kaliperler üzerine gelecek jant takımı da 20 inç olarak düşünüyoruz. Jant şekilleri de böyle olduğunda, aracın profilinde harika bir çekim kuvveti oluşturulacağına inanıyoruz.

Merak etmediğimiz veya nasıl olacak acaba diye araştırma yapmadığımız bölümlerden birisi de motor ünitesi. RS6’da gelen 4.0L çift turbolu V8 hibritin RS7’yi de taşıyacak.

Bu da Quattro’ya 591 ps ve 800 nm tork gideceği anlamına geliyor. Bakıldığında önceki nesle göre beygir gücü manasında bir düşüş olsa da 48 Voltluk hafif hibrit sayesinde torktan daha fazla faydalanacak.

Son yıllarda Mercedes-AMG E 63 S ve BMW’nin sedan hız makinası M5 karşısında aşırı zorlayıcı tavırlarla gelen RS7, son neslinde rakiplerinin daha itaatkar davranmasına neden olacak. Süper Sportback hakkında söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Sanırız kısa bir süre zarfında son kasa RS7’ye daha geniş yer vereceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum