Yatırım yapmaya başla!

Mitsubishi L200 “Barbarian SVP II” ile Karakter Değiştiriyor!

Mitsubishi, L200 pick-up modelini biraz renklendirerek Barbarian SVP II adında tanıttı. Bu kamyonet 250 sınırlı üretime tabi tutulacak.
Mitsubishi L200 “Barbarian SVP II” ile Karakter Değiştiriyor!

Pick-up dünyasında bildiğimizde gibi belli başlı markalar göz önünde. En bilindik kısımda Toyota, Ford, Nissan ve Mitsubishi ön plandaki markalar. 4×4 çekiş sistemleriyle lüks SUV segmentine en iyi alternatif olan kamyonet grubuna, Mitsubishi’den farklı bir üye versiyonu ekleniyor. L200 ile alanında söz sahibi olan Mitsubishi, çıtayı biraz daha yükselterek off road donanımlar şenlik havası oluşturmuş. Barbarian SVP II ile Nissan’ın yeni tanıttığı full arazi donanımlı Navara‘sına gövde gösterisi yapıyor.

Sizce son zamanlarda firmaların böyle versiyon çıkarmalarını ne tetiklemiş olabilir? Geçmiş zamanda Mitsubishi Magnum Road serisi ile ufak adımlarda bulunmuş  olsa da asıl ateşleme bana göre Ford’un Ranger’a yaptığı Raptor versiyonu.

L200’de farkedilir ayrımlar mevcut.

Mitsubishi L200 Barbarian SVP II

En başta bu aracın 250 adet gibi sınırlı bir üretime tabi tutulacağını söyleyelim. Dış yapısında farklı iki gövde rengi verilmiş. Siyah ve Gri! Üzerinde çizilen konseptlerin renk düzenleri aynı. Resimlerde de gözüktüğü gibi parçalara turuncu rengin verilmesi dikkat çekiyor.

Barbarian SVP II’nin off road paketli oluşundan çok ön kısımda kullanılan parçalara odaklanılıyor.

Mitsubishi L200 Barbarian SVP II Ön Görünüm

Tamponda bulunan sis farı etrafı turuncu çerçeveyle ele alınmış. Yukarı çıktığımızda ızgaranın en alt kısmından itibaren yine turuncu parça far etrafına da verilmiş.

Arazi havası profil kısmında biraz daha yoğunlaşıyor.

Mitsubishi L200 Barbarian SVP II Arka Görünüm

Yan görünüm geçişimizde kapı kollarıyla beraber, 17″ jantların da renklendirilmesini izliyoruz. Çamurluk kemerleri standartına göre biraz daha kalın duruyor diyebiliriz. Arazi lastiklerinin dişli yapısı da SVP II’ye katkıda bulunmuş.

Ark tarafa dolandığımızda yine hayretle bakacağımız kısım göremedik.

Mitsubishi L200 Barbarian SVP II Bagaj Işıklandırması

İsim ve donanım ters orantısı halen daha devam ediyor. Far çerçevelerinin ve bagaj açma kolunun turuncu olmasından başka bir efekt yok. Güzel ayrıntı olarak bagajın ışıklandırıldığını diyebiliriz.

Kabine geçerek turuncu ayrıntıların devam ettirildiğini farkediyoruz.

Mitsubishi L200 Barbarian SVP II Kabin

Dış kısma göre iç mekan bir nebze daha hareketli duruyor.

Koltukların versiyon logolarıyla beraber havası değiştirilmiş.

Mitsubishi L200 Barbarian SVP II Koltuklar

Turuncu – siyah koltuklar tamamen deri ve logo kısımları havalı duruyor. Kolçak ve paspas gibi ayrıntılarda da dikiş renkleri aynı.

Mitsubishi’nin 2.4L dizelinde değişim yapılmamış.

Mitsubishi L200 Barbarian SVP II Motor

Yine 177 beygirlik ve 430 nm torka sahip ünite yer alıyor. Normal L200 paketlerinde olduğu gibi 5 ileri otomatik veya 6 ileri manuel şanzımanla seçebiliyorsunuz.

Projenin düşünce tarzı güzel olsa da ismine orantılı olarak daha agresif hareketler beklediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Ranger Raptor’da eklemeler aracın yapısı düzeyine göre gayet seçiciydi ve farklı olduğu hissiyatını veriyordu. Mitsubishi’de renk cümbüşünden başka cezbedici bir kısmı bana göre yok. Zaten neden 250 adet sınır olduğunu da anlamış değilim.

Şnorkelli, çeki demirli, off road tavan lambalı vs. işlevsel olacak aletler koyulsaydı bence sınırları baya bir aşardı. Şaşırdığım bir noktası daha var o da fiyatı! Eğer ki Mitsubishi L200 Barbarian SVR II’den bana da ayırın derseniz 42 bin doları vermek zorundasınız. İyi ki iç kısımda logolu deri koltukları düşünmüşler!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum