Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Mitsubishi Geleceğin Outlander’ını Gösterdi: “Engelberg Concept”

Mitsubishi, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı'a girişini Engelberg SUV aracıyla yaptı. Bunun yanında elektrikli araçlarına yönelik DDH sisteminden bahsetti. İşte detaylar...

1 ay önce Mitsubishi’nin diğer modellerine ışık olabileceği konsepti Engelberg‘i sizlere göstermiştik. Cenevre’ye getirilen ve tanıtılan SUV çok “gösterişli”. Adının başında her ne kadar konsept kelimesi olsa da bu, markanın gelecekteki marka yüzü olarak benimsenebilir. Alfa Romeo’nun ismini İtalyan geçidi Tonale’den aldığı SUV modeline karşı Mitsubishi, aracı için İsveç’teki bir kayak merkezinin adını kullanmış.

Japon marka bu araçla fişli hibrit motorunun sonraki modelleri için hazır olduğunu ifade ediyor. Benzinli bir motorla hareket edecek hibrit ünite, WLTP standartlarında saf elektrikle 70 km gidebilecek. Hep birlikte Engelberg’in tasarım ve sunacağı teknolojilerinden bahsedelim.

Konsept üzerinden parçaları biraz yumuşattığımız zaman aslında Outlander’ın üretim modelinin çıkacağını göreceksiniz.

Yeni Mitsubishi Engelberg SUV KonseptiEngelberg‘in far kısımları ince ve günümüz Mitsubishi modelleri gibi. Kapalı ızgarası, parlak olan bir kalın çerçeveyle beslenmiş. Ön görünümün en şişkin olan köşe kısımlarına da DLR teknolojili LED aydınlatmalar konumlandırılmış.

2020’li yıllara yapılan bir tasarım örneği!

Yeni Mitsubishi Engelberg SUV Konsepti ProfilJapon marka bir yandan da aracı üzerinden off road vurguları yapmış. Ciddi bir yerden yüksekliğe sahip SUV, geniş çamurluk açılarına sahip. Kapılardaki krom efektler ve şekiller harika gözüküyor.

Dış kısım teknolojilerine doğru döndüğümüzde kamera sistemli dikiz aynaları ve otomatik açılan kapılar ortaya çıkıyor. Keza otomotivin birkaç sene sonra standart ögeleri arasında ayna ve kapı açma teknolojileri olacağına emin olabilirsiniz!

Markaların eski rekabet alanları değişerek bu artık tamamen konfor odaklı kabin inşasına döndü.

Yeni Mitsubishi Engelberg SUV Konsepti Kokpit TeknolojisiBol miktarda beyaz deri ile gelen Engelberg’e, mavi ambiyans aydınlatmayla iç açıcı bir kabin duruşu verilmiş. Kolçak kısmının vites bölümüne bağlanış biçimi tasarımsal olarak güzel. Tablet benzeri ekran, klima kontrol ünitesi, sürüş modu ayarlayıcı ve vites kolu ile iyi bir uyum içerisinde.

Mitsubishi Dendo Drive House (DDH) özelliği oldukça avantajlı.

EV ve PHEV motorlara iki yönlü şarj edilebilir bir sistem kurulmuş. Hazırlanan paketlerde güneş panellerinden alınan enerji ev akülerine aktarılıyor. Tasarruf ve kolay kullanım açısından bakıldığında sağlam bir güç kaynağı olacak.

Mitsubishi, bu özellik sayesinde evdeki aletleri çalıştırılabileceğini söylüyor. Kesintiler halinde de DDH, yedek jeneratör görevinde de kullanılacak. Japon marka yeni araç tasarımı ile bilikte üstünde çalıştığı yeni motor ve enerji sağlama sistemlerinde ön plana çıkıyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle