Yatırım yapmaya başla!

2018 Dakar Rallisi’ne Mini’den JCW ve Buggy Çılgınlığı!

Mini Cooper modelleri Dakar Rallisi için en zorlu şartlara göre yeniden dizayn edildi. Özellikle Mini JCW'ye yüklenen duruş biçimi sıra dışı! İşte detaylar...
2018 Dakar Rallisi’ne Mini’den JCW ve Buggy Çılgınlığı!

Alman Mini, bazı rakiplerine cevap olsun niyetiyle asfalt pistlerin hırçın çocuğu John Cooper Work‘un Dakar için muhteşem Buggy hazırlığını yaptı. 2018 yılı rallisinde boy gösterecek olan Mini, iddalı duruşuyla zorlu yolları kolay geçeceğe benziyor. JCW için çalışan X-raid, normal sistem 4×4 araçların yanında farklı kulvarlar içinde Buggy inşası gerçekleştirdi. Ayrıca bu araçların direksiyonuna geçecek isimler de alanlarında tek isim olan insanlar.

Mini’nin yarışları 6-20 Ocak tarihleri arasında Peru, Bolivya ve Arjantin‘de olacak. Bildiğimiz gibi “DAKAR”, belkide bir aracın ne kadar sağlam olduğunu görebileceğimiz bir yarış türüdür. Çünkü bu yarışlar bir aracın aracın her türlü aksamının bükülme noktası zirvesi neresi ise oraya kadar deneme şansı oluyor. Saatler, günler boyunca yol dışı yerlerde her an takla atmaya meğilli yollarda yarışıyorsunuz.

Mini Buggy’in kuşkusuz dizaynı Dakar’ın zorluklarına göre dizayn edilmiş.

Mini John Cooper Buggy Ön Görünüm

Sağlam bir şasi üzerine konumlandırılan kupada,
yine sağlam bir koruma çerçevesi bulunuyor.

Mini John Cooper Buggy Yan Görünüm

Sadece far ve ızgaradan oluşan ön kısımda kanatlarını açmış gibi duran kaput bulunuyor.

Takım, aynı zamanda Mini JCW üzerinde yaptığı sağlamlık ve gidiş düzeni ile ilgili çalışmalarda bulunuyor.

Mini John Cooper Buggy Off Road Donanım

Araçlar JCW’de AWD ve Buggy’lerde iki çeker düzeninde yapılmış.

Mini John Cooper Buggy Bf GoogRich Lastik

Motor kısmında ise hacimli bir dizel ünite bulunuyor.
Torka ve güce ihtiyaç duyulan yollar için 3.0L dizel görevin üstesinden gelecektir.

Mini John Cooper Buggy Motor

Son yılların en sivrilen takımı olan Peugeot, Mini’den gelen güzel bir cevaba maruz kalmış durumda. Fransız takımın aldığı başarılara karşı Almanların karşılığı yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Daha çok yeni olan Buggy‘lerin, 1 seneye yakındır yapılan testlerinde her hangi bir problem yaşanmadığı söylendi. Yani süspansiyon, motor ve mekanik aksamların iyi ellerde şekillendirildiğini anladık.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum