Yatırım yapmaya başla!

Yeni “Mini Countryman Panamericana” Dünyanın En Uzun Yollarından Birine Keşfe Çıkıyor!

Mini, New York Fuarı'na en macera dolu Countryman versiyonunu getirdi. Panamericana olarak isimlendirilen crossover, inanılması zor ve uzun bir yolculuk için hazırlanmış!
Yeni “Mini Countryman Panamericana” Dünyanın En Uzun Yollarından Birine Keşfe Çıkıyor!

Mini, 2018 New York Otomobil Fuarı‘na özel bir aracını getirdi. Özel diyoruz çünkü bu Mini’nin gitmesi gereken uzun bir yolu var. 2010 yılında subcompact crossover SUV olarak lanse edilen Countryman’e R60 ilk nesliyle beraber dört çeker sistemine de sahip olan All4 versiyonu getirildi. Yapısal olarak donanım farklılıklarının olduğu ve sert zeminler için hazırlandığı gösterimi sırasında da belli oluyordu.

Panamericana versiyon isminin nereden geldiği ve niçin verildiğinden bahsedelim. İsmi Amerika’da bulunan ve dünyanın en uzun bağlantı yollarından olan Pan – America Highway‘den gelmektedir. Dünyanın en tehlikeli virajlarına sahip yolları gibi olmasa da 48.000 kilometre uzunluğa sahip ve belli yerleri tehlikelerle dolu. Neredeyse Amerika Pasifik kıyı ülkelerinin hepsini birbirine bağlayan bir güzergaha sahip.

All4 temellerine dayanan Mini Panamericana, uzun yolculuğu için sıkı hazırlanmış.

Mini Countryman Panamericana Versiyon

Şimdiden maceralı bir yolcuk olacağını herkes hissediyordur! Gezginimizde gerekli olabilecek ekipmanlar araca eklenmiş.

Yol koşulları hesap edilerek ekstra malzemeler dış kısımlarına yerleştirilmiş.

Yeni Mini Countryman All4 Panamericana Versiyon

Kırmızı gövdesinin klasik Mini şeritleriyle süslenmesi dışında, ön kısımda ızgara önüne monteli sis farı koyulmuş.

AWD alt yapısına sahip Mini, uzun mesafe koşusu için 3 modelini gönderiyor.

Yeni Yeni Mini Versiyon

Tavana port bagajı monte edilmiş. Ve yedek lastikte tavan rayları üzerine konumlandırılmış. Sanırım iç kısımda küçük bir yedek lastik daha olabilir.

Mini’nin Panamericana olduğunu çok uzaktan fark edebilirsiniz.

Yeni Mini Panamericana Harita

Crossover aracımızın arka kapıları üzerine kıta haritası çıkartması yapıştırılmış. Bu harita üzerinde de gideceği 48 bin km’lik yol belirtilmiş.

Mini Countryman All4 Panamericana’ya plug – in hibrit ünite hazırlanmış.

Yeni Mini Panamericana Plug - in Hibrit

1.5L motor hacmine sahip olacak ünite, 221 beygir güç ve 385 nm tork değeri sunucak. İçten yanmalı motor ile elektriğin birleşimi sayesinde uzun menzil rakamlarında gideceği bildirildi.

Çıkacağı zorlu yollara iyi hazırlanan Mini, bu macerasında kendini ve motorunu iyice kanıtlamış olacak. Yol ile ilgili detaylar da sadece ne kadar uzun olduğunu biliyoruz. Sizce bu kadar mesafeyi ne kadar zamanda gidebilir? Tahmin edecek olursam en az 2 ay süreceğini düşünüyorum.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum