Yatırım yapmaya başla!

Mercedes SL Serisi’nde “Grand Edition” ile Sınırları Yukarı Taşıyor!

Mercedes, performansı üstü açık bir şekilde konforla buluşturduğu özel SL Grand Edition modelini gösterdi!
Mercedes SL Serisi’nde “Grand Edition” ile Sınırları Yukarı Taşıyor!

SL, Mercedes’in tarihini yansıtan model olarak “otomobilin değeri”ni anlatan bir seridir. 1950’li yıllarda üretilen spor model, martı kanat kapılarıyla dünyaya gösterilmişti. Değer biçme olarak nitelendirdiğimizde sanırız 1962 model 300 SL’nin 1.5 milyon dolara satıldığını söylememiz yeterli olacaktır. Tarihine kısaca biraz daha devam ettiğimizde; 3. jenerasyonla modern tipe kavuşarak, 5. neslinde gücün ve lüks yaşamda hızların nasıl olacağının ispatını yaptı.

Mercedes, modeli biraz daha özel kılmak için 400 ve 500 versiyonlar olacak şekilde Grand Edition ile özel baskılarını oluşturdu. Dokunuşları Alman marka kendi yaptı ve işe AMG‘yi karıştırmadı. Dış kısımda sportifliğin üzerindeki ağır havayı yok etmeden boya ve bir takım unsurlarda farklılıklar oluşturulmuş. Hep beraber SL Grand Edition’daki değişimlere bakalım!

Sizlerle Grand Edition ile gelen SL’nin dış yeniliklerine bakalım!

Mercedes SL400 Grand EditionSadece SL400 ve SL500‘de uygulanacak. Siyah gövde ile gelecek SL’ler için daha belirgin tampon krom uygulamalarını görmekteyiz. Zenginlik hissiyatların verildiği jant kısımları AMG dizaynlarına sahip ve 20 inç olarak ayarlanmış. Çamurluk solungaçlarına da “SL Grand Edition” rozeti yerleştirilmiş. Değişen süspansiyon ile birlikte karoser 10 mm düşürülmüş.

Kabinde SL’nin Grand Edition olduğunu anlatacak parçalar mevcut!

Mercedes SL500 Grand Edition KokpitKokpitin kalite seviyesini anlatmaya gerek yok! Özel kaplamalar kullanılmış ve Designo Tundra Brown Pearl Leather döşemeleri aracın her yerinde görüyorsunuz. Direksiyon simidi de dikkat ederseniz özelleştirilmiş. Siyah Nappa deri koltukları kenar kısımlardan beslerken, Airscarf ısıtmasıyla boynunuz soğuktan tutulmayacak.

Koltuklar çoklu masaj ve genel kullanım fonksiyonlarına sahip. İklim kontrollü koltukların ısı derecesini kendiniz ayarlayorsunuz ve bu şekilde konfor üst düzeye çıkartılmış.

Kara prensle üstü açık halde sağlam hız rakamlarına ulaşabiliyorsunuz.

Mercedes SL400 Grand Edition Dış KısımMotor hacmi SL 400’de 3.0L olarak belirlenmiş. 367 hp ve 500 nm torkla 4.9 saniyede kalkışı tamamlansa da hız sınırlayıcı sayesinde 250 km/h üstüne çıkılmayacak. SL 500 tarafında 4.6L hacimli bir V8 hazırlanmış. 455 ps ve 700 nm tork bu sefer 0.6 saniye kazanç sağlayarak 4.3 sn‘de kalkışını tamamlıyor.

Fiyatlandırmasını da sunan Mercedes, SL400 G.E için 130.183 dolar, SL 500 G.E için 154.210 dolar istiyor. Dış kısımda birkaç dokunuşla farklılaştırmayı tamamlayan Mercedes, kokpit içerisinde döşeme malzemesi farklarıyla Grand Edition’u diğer SL’lerden ayrı tutmayı başarabilmiş. Bu üstü açık Alman için sizin yorumlarınız ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum