Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Mercedes 2019 GLE SUV’a İnanılmaz Bir Süspansiyon Özelliği Getiriyor!Mercedes 2019 GLE SUV’a İnanılmaz Bir Süspansiyon Özelliği Getiriyor!

Mercedes-Benz 2018 Paris Otomobil Fuarı‘na yaklaşırken tamamen yeni GLE SUV modelini de hazırlıyor. Gösterimi için yaklaşık 2 aylık bir zaman dilimi kaldı ve son hız testleri devam ediyor. Ağırlıklı Alman rakiplerine yönelik çıkartılan GLE, BMW X5 ve Audi Q7‘yi gölgede bırakmaya geliyor.

Yeni nesil SUV’a eskisine göre konfor düzeyi daha da iyileştirilmiş. Prototipiyle yapılan test görüntülerinden bir şey çok dikkatimizi çekiyor. O da süspansiyon sisteminin normalinden değişik çalışması.

Air süspansiyon standart olarak inip kalka biliyor. Mercedes buna bir özellik daha ekleyerek sürekli düğmeye basıldığında aracı sürekli zıplatabiliyor.

GLE’nin içerisinde gelecek zıplama özelliği off road sürüşlerde yararlı olabilir. Tasarımsal anlamda yeni GLE’nin özellikle far ve ızgara kısımlarında güzel görüntüler sunacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan Mercedes GLE’yi Avrupa ülkelerine 3.0L turbo 48V‘lik hafif hibrit motorla göndermeyi düşünüyor. 380 ps gibi akılda kalıcı güçler üreten GLE, Çin ve Amerika’ya 2.0L 240 beygir civarları güç üreten bir versiyonla gönderilmesi planlanıyor.

Muhtemelen son nesil GLE’nin fuar sonrasında 2019 model olarak yollara çıkartılacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur