Yatırım yapmaya başla!

Yeni Mercedes GLE’nin Arazi Şartlarında Neler Yapabildiğine Bakın!2019 yeni Mercedes GLE‘yi son hatlarıyla birlikte, sizlere sunmuştuk. Yükselen E Serisi, daha dinamik hale getirilmişti. Makyajlama operasyonu olarak değerlendirebileceğimiz yenileme de far grubu farklı Led düzeniyle gelmişti. Vücut çizgilerinin diğer cephelerde de düzgünleştirilen GLE’nin en büyük özelliği ise aktif body kontrol sistemiydi.

Mercedes, her tekerleğin yayını ve sönümleme kuvvetlerini tek tek kontrol edebilen, sadece gövde rulosu değil, aynı zamanda devrilmeyi de önleyebilen bir sistem kurulmuştu. Etkileyici, yürüyen konfor düzeneği dünyada ilk!

Hidro-pnömatik (hydropneumatics), havalı süspansiyonun üzerine kaplayan doğrusal, yanal hızlanma ve düzensiz yol gibi özel durumlarda GLE’yi aktif olarak destekleyecek. E-Active Body Control’ün belki de en etkileyici özelliği serbest sürüş modudur.

Bu, yeni SUV’un çamurda veya farklı zeminlerde saplanmaya maruz kaldığı zaman kendini serbest bırakmasını sağlayan off road modudur.

Release sistem aktif olduğu an etrafını hızlıca tarayıp süspansiyonu birkaç kez otomatik olarak yükseltmeye ve indirmeye başlar. GLE, aynı zamanda lastiklerin zemin basıncını değiştirerek, çekişi artırmaya başlar.

Sürücü, dokunmatik ekran üzerinden arazi sürüşü sırasında her tekerleğin süspansiyon yükseliğini bireysel olarak ayarlayabiliyor. GLE, viraj alımlarında girişe fazladan eğilim göstererek, merkezkaç kuvvetini ortadan kaldırır.

Mercedes’in yeni sisteme bağlı olarak; kamera ve sensörler yardımıyla zemin taraması yapılıp, süspansiyon ileriki yol için kendini hazırlıyor. Buraya kadar her şey harika, hatta mükemmel. Ancak binlerce dolar değerinde bu lüks gemiyi çamurlu, engebeli yollara kaç GLE sahibi sokacak…

GLE, günümüzün beliki de şu anda en komplike gibi gözüken, en iyi off road sistemine sahip. Dediğimiz gibi E-Active Body Control sistemli ileri düzey off road özelliğinin nimetlerinden herkes yararlanmayacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum