Yatırım yapmaya başla!

Yeni Mercedes CLA’yı En Az Kamuflajla Görüyoruz!

Mercedes'in yollarda çok gördüğümüz coupe sedanı CLA'nın yeni jenerasyon hazırlıkları devam ediliyor. Detaylar haberimizde...
Yeni Mercedes CLA’yı En Az Kamuflajla Görüyoruz!

Mercedes’in CLS‘den sonra coupe formlu bir alt segmentte sergilediği sedanı CLA, yeni hatlarıyla karşımıza çıkıyor. 2019 model yılıyla gelecek olan sportif sedan, çıkış yaptığı 2013 yılında 100 bin adet satmayı başarmış. Mercedes-Benz de zaten CLA için son 20 yılın en iyi çıkış yapan otomobili diyor. Kimilerince iç mekan yapısının dar olduğu söylense de Mercedes’in hangi amaçla çıkardığı belli olduğu için bu kısımda bir sıkıntı yoktu!

Öte yandan etrafı bol sargılı gördüğümüz CLA’nın yamalı kıyafetleri büyük ölçüde çıkartılmış. Lansmanı yaklaştıkça vücut hatları biraz daha fazla belli oluyor. Sizlerde, paylaştığımız yeni Mercedes modellerinden anlayacağınız üzere yeni sedan coupenin tasarımlarını tahmin etmişsinizdir. Bakalım 2019 CLA için neler düşünülmüş.

Öne eğimli burun yapısı değiştirilmeden güncel parçalar eklenmiş.

Bizim tahminlerimiz arasında CLA genel yapı itibariyle yeni karoserine kavuşan A Serisi olması vardı. Nitekim de yenilenen aydınlatma grubu, bunu doğruluyor. Izgara, derinlik efektine sahip ve tek, kalın krom çubukla havalı durmuş.

Profil kısmından, burundaki değişimi daha çok belli oluyor.

Aracın b, c ve d sütunları sabit bırakılmış gözüküyor. Coupe formu bozulmamış. Üzerindeki jantları bir kenara bırakıp yerine AMG tarzı bir şey hayal ettiğimizde profil çizgisi iyi düzeye gelecektir.

Son Mercedes sedanlarının aldığı şekle göre CLA’nın stop farları tasarlanmış.

Karartıları biraz alınmış şekilde gelen arka parçalardan stopların AMG GT veya CLS formlarında tutulduğunu fark edebiliyoruz.

Kokpit tam olarak beklediğimiz düzende gelecek.

A Serisi ile başlatılan MBUX kokpit düzeni, CLA’nın eski iç yapısına göre modernleştirmiş. En çok da türbin şeklindeki havalandırma mazgalları dikkat çekiyor.

Motor konusu hakkında bir şey denilmemiş olsa da 1.5L turbo beslemeli 116 ps’lik ünite, Mercedes – Nissan ile geliştirilen 1.3L Turbo benzinli ve en üst seviyede CLA35’de 380 ile 420 ps arasında olacak süper torklu bir motor gelebilir.

Dış yapısından epeyce detay verilen CLA’nın tahmini motor özelliklerinden bahsetmiş olduk. Mercedes’in kompakt coupesinin hangi fuarda gösterileceği şu anda belli değil. Gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum