Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-AMG & Cigaratte Racing’in 1.600 Ps’lik “41 Carbon Edition” Sürat Teknesi!

Mercedes & Cigarette'nin yine bir tekne-araba ürünüyle beraberiz. Zehirli bir yılan gibi duran bu su ve asfalt canavarlarına buyrun beraber bakalım!
Mercedes-AMG & Cigaratte Racing’in 1.600 Ps’lik “41 Carbon Edition” Sürat Teknesi!

Mercedes’in bir süredir güçlerini sulara aktardığını biliyoruz. Hemde çok çekici ve hafif yapılarla! En iyilerle çalışmayı adet edinen Alman marka, AMG’yi de işin içerisine katarak, denizlerde dalgaların nasıl yarılacağının dersini veriyor. Cigarette Racing şirketini daha önce duydunuz. Project One üzerinden, 3.100 ps’lik bir sürat teknesi ortaya çıkartılmıştı. Ve bu iki markaya bir kez daha hayran olmuştuk.

Orantısız güçlerle tekneler beslense de şekiller, istenilen spor modelin temasında yapılıyor. Hızlı deniz ve kara taşıtlarını yan yana koyduğumuzda da karizmanın zirvesi olan bir resim karesini bize veriyorlar. 41 Carbon Edition isminin verildiği tekne, Miami Uluslararası Boat Show’da tanıtıldı. Mercedes-AMG GT 63 S’ten alınan ilhamla yapılan tekne, renkleriyle de büyüleyici duruyor.

Bu ikili olayı aşmış gibi duruyor.

Cigarettes, daha iyi verim açısından teknesini karbon-fiberden imal etmiş. Avantaj bakımından daha sağlam bir yapının yanında hız konusu daha fazla olacak. Düşük ağırlık merkezi gibi etmenler hesap edilerek projeye başlanmış.

İkiz makinaların renk seçimi, tasarımcıların özel şekilleriyle süslenmiş.

Siyah AMG GT 63 S’in kırmızı desenli gövdesine designo grafit gri magno boya uygulanmış. Sarı kaliperlerle süslenen jant takımına farklı bir hava vermiş. Cigarettes 41 Carbon Edition’un profilinde ise kocaman bir AMG yazısını görüyoruz. Çıkartmaların desenleri de GT 63 S ile aynı.

Ortaklılarının 11. ürününe yine Mercury motor desteği gelmiş.

12.5 metre uzunluğundaki teknenin karbon fiberden yapılan sandviç tipi gövde türü sayesinde diğerlerine göre 250 kg ağırlıktan tasarruf edilmiş. Mühendislerin burada ağırlık merkezi ve hafifliği esas aldıklarından bahsetmiştik. 41 Carbon’u besleyecek 1.600 ps‘lik bir Mercury motoru yerleştirilmiş. Toplamda 142 km/h sular üzerinde hız yapabilecek. Dıştan takma motorlarla teknede aynı anda 20 kişi seyahat edebilecek.

Teknenin iç kısmında sportif bir hava oluşturulmuş.

Kırmızı, 41 Carbon Edition’un yan kısım döşemelerinde ve oturma gruplarında kullanılmış. Kontrol ekranlarıyla da epeyce bir teknolojik hava yansıtılıyor. İki şirketin yine bir araya gelmesiyle inanılmaz modeller çıkartılmış. Mühendislikle dizayn ögeleri başarılı şekilde birleştirilmiş.

11. ortaklık ürünü kara ve su olarak ayırdığımızda, her ikisi de türünün en iyisi olmuş. Mercedes’in yeni gözdesi 4Door AMG GT‘nin imalat mantığından çıkan 41 Carbon Edition’da alkışın büyüğünü hak ediyor. İkili hakkında sizin düşünceleriniz neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum