Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-Benz için “Nostalji” Tasarımlı Bir Amiral Sedan!

Yetenekli bir tasarımcı, en prestijli ikonik Mercedes model hatlarını "Nostalgia" adlı çalışmaya aktarmış. İşte detaylar...
Mercedes-Benz için “Nostalji” Tasarımlı Bir Amiral Sedan!

Kuşkusuz otomobil endüstrisinin var oluşundan beri en kapsamlı değişim dönemlerini yaşıyor. Yüz yılı geçkin tarih boyunca tasarımlarla birlikte araçların teknolojide geldiği noktalar, tartışmasız boyut atladı. Fütüristik stil anlayışınla elektriğin gücünü de gittikçe daha fazla hissetmeye başladık. Gelen yeni bir Mercedes tasarımı da ufkumuzu iyice açtı diyebiliriz.

Serilerin birleşimi gibi duran ve adına “Nostalgia” denilen dijital tasarım,  otomobillere bakış açısında nerelere gelindiğini gösteriyor. Sehoon Hans Kim adlı sanatçı, zihnin oluşturduğu yapıyı, Mercedes’in Vision ve farklı geçmişte kalan model tipleriyle birleştirmiş.

Tasarım ucu 1950’li yıllara kadar dayanıyor.

Mercedes Nostalgia TasarımNormal ve yüksek hız yapabilen otomobiller olarak ayıran tasarımcı, aerodinamik yapının örnek makineleri olan uçaklardan esinlenmiş. Tamamı elektrikli olarak kafada hayal edilen Nostalji’de hava kanallarının koyulduğu yerlerin her biri hesap edilmiş.

Mercedes SL’in göz alıcı EV yorumu EQSL kadar kışkırtıcı çizgilere sahip.

Mercedes Nostalgia Tasarım KaroseriSlim Led teknolojili farlara sahip Nostalgia’nın hatları özellikle yuvarlak tutulmuş. Mercedes’in mevcut modellerine bir göz gezdirdiğimiz zaman bu özel tasarım hiç birine benzemiyor. Sadece ilerleyen kısımlarda lüksün ötesi olarak tanımlanan Vision Series‘in kuyruk tipine rastlıyoruz.

Sadelikle gelen estetik görünümün en harika olduğu kısımlardan birine geliyoruz.

Mercedes Nostalgia Tasarım Karoseri Arka GörünümSıradanlığı rededen Hans Kim, tavandan bagaja kadar getirdiği krom süslemeyle bunu kanıtlıyor. Özgün olan kısımlarda çemberi olmayan Mercedes yıldızı gözüküyor. Yaklaşık 3 sene önce gösterilen Alman markanın IAA Concept çalışmasının bazı izlerine rastlıyoruz.

Nostaljik araç her bir dingile yerleştirilen elektrik motorlarından ziyade yapısı otonom sürüşü çağrıştırıyor.

En yüksek hızda en iyi verim adına çizilen karoser, kapalı kutu haliyle tamamen sürücüsüz araç platformuna ait olduğunu hissettiriyor.

Belki Mercedes alıp bunun aynısını yapmayacak ancak tarzın ileri tarihli düşüncesi üzerinden birkaç detayı almayı mümkün kılıyor. Bu aracı sadece bilgisayar ortamında yapılmış bir modelle olarak görebiliriz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum