Yatırım yapmaya başla!

2018 Yeni Mercedes-AMG Project One: Formula Motorlu Yasal Sokak Arabasıyla Tanışın!

Mercedes, son bombasını patlatarak F1 araç donanımı verdiği Project One'ı tanıttı. Sınırlı üretim olan bu arabanın beygir gücü her rakibini korkutmaya yeter. İşte detaylar...
2018 Yeni Mercedes-AMG Project One: Formula Motorlu Yasal Sokak Arabasıyla Tanışın!

Tüm dünya bu aracının tanıtımını tabiri caiz ise gözlerini kırpmadan izledi. Merakın zirve olduğu Project One‘ın çıkışı, beklemeye değdi gibi gözüküyor. Frankfurt Fuarı ile şaha kalkan otomotiv firmaları, en yeni en güzel ve kışkırtıcı arabalarını sergiledi. İşte bu kışkırtıcı yapının mimarı Mercedes, F1 pilotu Lewis “Hamilton” tarafından tanıtıldı.

Project One’ı zamanın “super fast car”larından olan CLK-GTR‘nin reenkarnasyon la tekrar beden bulmuş hali diyebiliriz. Mercedes’in McLaren ruhlu arabası sadece performansta en iyi sonuçları çıkartması için yollara çıkartıldı. Çünkü isminin başında AMG var! AMG’nin ele aldığı arabaların insanlar üzerinde bıraktığı etkileri söylemek şu an biraz boş olacaktır. Sadece şu kadarını söyleyim; AMG’nin yaptığı ileri mühendislik çalışmaları bazı rakipleri tarafından fazlasıyla kıskanılıyor…

Project One’ın yapısı amacını belli ediyor. Yani bu olay AMG GT C Roadster gibi değil!

Project One’ın kenarlardan şişkin gelen kaputu ve olabildiğince büyük tutulan hava girişleri,
yapacağı hıza odaklı olarak yere bastırma elemanları devasa boyutlarda.

Project One’ın yan kısmına geldiğimizde her şey bir şaka gibi geliyordu. Milimetrik yere duruşu , 21″ jantların büyüklüğü, dışa çıkık aynalar ve ön kısımdan devam ettirilen karbon parçalarla tamamen gerçekti.

Sizinde psikolojik olarak Mercedes tarafından sunulan araçların “tamamiyle kusursuz olur” düşüncesi var mı? Bu demek oluyor ki Alman tankı 91 yıldır değişmiyor.

Arka kısım incelemesine geldiğimizde her şeyin şaka olduğunu düşünmek istedik. F1 motorlu olarak lanse edilmişti ancak karoserin de uydurulduğunu zannetmemiştik.

Farların çizgi halindeki duruş şekli, normalin 2 katı olan difüzörün de aynı biçimlerde olmasını sağlamış. Project’in egzozundan duman değilde sürekli bir alev çıkartacak görüntüsü var.

F1 araçların tepesindeki düzenek AMG logolu Project One’da da bulunuyor. Bu aracı canlı görmüş olsak herkesin ortak tepkisi; aman tanrımla başlayarak, araca kilitlenmiş şekilde en az 30 dakika bakışma!

Dışının çağ üstü duruşuna tam alışmışken iç mekan parçaları başa dönmemize neden oldu.

Sırayla; dikdörtgen F1 fonksiyonlu direksiyon, bileşik koltuk, 10 inç’lik çift ekran ve maksimum hafifliğe getirilmiş kafes!

Project One’ın neden F1 aracı gibi olduğuna geldik. W08 kod adına sahip 1.6L V6 hibrit motor yer alıyor. Daha bitmedi! 4 adet 160 hp’lik elektrikli motorlarıyla 1000 beygir güç elde ediliyor.

Sadece elektrikle 25 km giden Project One, 0-100 kalkışı yaklaşık 2.5 saniye. 0-200 ise 6 saniye altında. Maksimum süratini ise 350 km/h dir.

Mercedes Project One’dan dünyaya sadece 275 adet aracın tekerlekleri değecek. F1 arabalarına toz yutturan Aston Martin AM-RB 001 serisi tarzı Project One’ın, 2.27 milyon Euro’ya satış bedeline karar verilmiş.

Bu F1 donanımlı Mercedes’i nasıl alıyorsunuz? İlk önce dediğimiz rakamların transferini gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra 18 ay gibi bir süre bekledikten sonra en özel şekilde, şampanyalar eşliğinde teslim alıyorsunuz. İşte üretimin başına hem özel hem de sınırlı adet rakamlarını getirdiğinizde durum tam olarak böyle oluyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum