Yatırım yapmaya başla!

McLaren Speedtail için Hazırlanan 3 Göz Alıcı Tasarım!

McLaren, 106 müşterisi için Speedtail'e 3 farklı dış gövde ve kokpit teması düşündü. İşte detaylar...
McLaren Speedtail için Hazırlanan 3 Göz Alıcı Tasarım!

McLaren gizli silahı olarak yaz aylarında dijital olarak Speedtail‘i göstermişti. Özel olduğu kadar hızlı da bir araç olması için çalışılıyordu. Senna’nın ardından çok kısa sürelerde adının anılmasıyla bir anda tüm ilgiyi kendinde topladı. Zira İngiliz hız makinesi “1000 ps” ile hareket edecek deniyordu. Hiper araç kavramlarının sınırlarını alt üst etmeye kendini kitleyen McLaren, hayalini de gerçekleştirmiş oldu.

Otomatik girip çıkabilen dikiz aynaları ve farklı aerodinamik parça duruşlarına sahip Speedtail, işin sonunda 402 km/h‘ye çıkabilecekti. Herkesin sahip olamayacağı bu hiper otomobile şimdi 3 farklı tasarım yapılıyor. Dış karoser ile birlikte kokpit parçalarındaki estetik haller gözümüze çok güzel geldi.

Speedtail’e sahip sadece 106 kişi olacak.

McLaren Speedtail Özel TasarımlarColor & Material ekibi tarafından hazırlanan yeni stillerde 3 farklı yapı gösterilecek. Bunlarda Urbane, Visionary ve Dynamic olarak adlandırılmış. McLaren dış kısımda turuncu, siyah ve kırmızı tonları üzerinde çalışma yapmış.

Şimdilik, dünyanın ilk Speedtail rengi olan gümüş gri ile ilgili bir bilgi almadık. Dış gövdenin yine tamamı karbon fiber, anodize alüminyum Satin 1K ve Gloss 1K iç panellerle vurgulanmış.

Üç farklı gövde rengine karşı kokpitler de uyumlu olacak şekilde ele alınmış.

McLaren Speedtail Özel Tasarımlar UrbaneÖzel koleksiyonun Urbane iç mekan kısmında “Stratosphere” temasında gri ve beyazın hakim olduğu bir kabin hazırlanmış. İşçiliğin temelinde karbon fiber maddesi yatırıyor.

Duman gri taban ve sütunlara karşı koltuk ve direksiyonun beyaz rengi güzel duruyor. Kısım kısım alüminyum parçaların havalandırma mazgalı gibi yerlerde kullanılması kalite algısını yükseltmiş.

Visionary kabinde ise McLaren koyu bir temayla yol almış.

McLaren Speedtail Özel Tasarımlar Visionİkinci koleksiyon dizaynın İngiltere’nin deniz mirası zenginliğinden ilham alınarak yapıldığı söylendi. Kokpit içerisinde “Astral” temalara yer verilmiş.

Bu yüzden lacivert renklerle buluşturulan nubuk parçalar, mavi deriyle oldukça derin duruyor. Bu kokpitin sahip olacağı dış kısım ise 18 ayar beyaz altınla süslenmiş özel bir turuncu renkle sunulacak.

Geldik en hareketli ve McLaren’in akışkanlığını belli eden Dynamic pakete.

McLaren Speedtail Özel Tasarımlar DynamicDynamic, Speedtail’in Bloodline kırmızı gövde rengiyle gelecek. Diğerlerine göre daha sportif. Parlak siyah parçalarla birlikte ısmarlama kırmızı sürücü koltuğu ve paneldeki çizgi uyumu sanatsal duruyor. Yine eşit miktardaki üst panel parça, taban ve yolcu koltukların beyaz oluşu ortamdaki sportiflik seviyesini artırmada yardımcı olmuş.

McLaren’in Color and Material Design şefi Jo Lewis, “McLaren Speedtail, bugüne kadarki en iddialı projemiz ve hepsi araç henüz piyasaya sürülmeden aylar önce satıldı. McLaren ürünlerine olan bu inanç seviyesi, daha fazla detay ve mükemmellik için daha fazla çaba göstermemizi talep ediyor. Tasarım ekibimiz tarafından renklerin, formların ve dokuların titizlikle incelenmesi, otomotiv tasarımında keşfedilmemiş alanlarda ilham bulmak sonucunda her bir Speedtail’in görünümü ve hissi ile bunu başaracağımıza inanıyoruz. Sadece 106 adet müşteri vagonu inşa edilmekle birlikte, her birinin benzersiz olması önemlidir, bu yüzden bu özel koleksiyon McLaren Speedtail’in kendisi gibi oldukça basit.” dedi.

Bir otomobil şirketi bulunduğu alanın her karesinde ne kadar mükemmelliyetçi davranırsa, sonuçları bu tasarımlar kadar özel oluyor. Son yılların en çok hipercar satıcısı olan McLaren kısaca 106 kişiye kendilerini özel hissettirebilmek adına renk ve malzemeleri profesyonelce kullanmışlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum