Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in Senna GTR’ını Sadece Markanın F1 Aracı Geçebilecek!

McLaren, Ultimate Serisi için Senna'nın içerisinden sınırlı üretim GTR'ı çıkartacak.
McLaren’in Senna GTR’ını Sadece Markanın F1 Aracı Geçebilecek!

McLaren’in efsanevi F1 pilotu Ayrton Senna için çıkardığı hipercarın sonrası aşamalarında daha hızlı GTR‘ı çıkartacağını söylemişti. Bazı dengeleri yeniden çizmeye gelecek son mega tip McLaren’i sadece F1 aracı geçebilecek. Adım adım gidilen hazırlıklarda 4.0L’den daha fazla güç alınması sağlanmış.

Birkaç mühendislik taktiği ile birlikte Senna güçlendirilmiş. GTR, sınırlı model üretimine ek olarak satılacak. Bu da sadece 75 adet olacak! Güç-ağırlık denge hizaları yeniden göz geçirilerek, aerodinamik yüklemeler yoğun olarak hissedilecek. İngiliz markanın yapım aşamasında olan modeli için kilogram ve hız rakamlarının ne olacağına bakalım.

Gördüğümüz dijital çizimlerden mutlak olarak araç dinamiğinin artırıldığı söylenebilir.

75 Adet McLaren Senna GTRSenna GTR’ın standartına göre bol süslemeyle geleceğini kesin olarak söyleyebiliriz. Kaput dahil olmak üzere, tampon ve far kısımlarında değişime gidilmeyecek. Sadece rüzgara yardımcı lip parçanın biraz daha genişletilmesi söz konusu. Farklı vücut desenleri aracın GTR olduğunu belli ederken, Richard Mille yine işin içerisinde ve özel dokunuşlar yapacak gibi duruyor. Ünlü saat firması Senna için pahalı özel bir hediye hazırlamıştı.

Hafif bir karoser ağırlığına sahip GTR, genetik ikizinden daha hafif.

75 Adet McLaren Senna GTR Ön GörünümKarbon kompozit gövdesi ve karbon fiber kafes üzerinde yapılan değişim sonrasında ağırlık oranı 1.188 kg olarak verilere geçmiş. Senna’da ise bu oran 1.198. Yani 10 kg‘lik bir avantaj sağlanmış. Yolda gezinen Senna’dan daha iyi güç/ağırlık oranı alınmış.

Senna GTR üç farklı aktarım sürüş moduna sahip.

75 Adet McLaren Senna GTR Arka KanatGüç kaybını neredeyse yok eden 7 vitesli SSG şanzıman gücü dağıtacak. ESP ve ABS elektronik güvenlik destelerinin de olduğu sürüş modları Wet, Track ve Race şeklinde. Launch kontrolle yapılacak kalkışlara Pirelli P Zero lastikler eşlik edecek.

Senna damarlarını besleyen çift turbo ünite, GTR’ı da taşıyacak.

GTR’ın ağırlık merkezi normale göre biraz daha düşük. Bu da asfalta daha iyi tutunması demek. Kulağa garip gelse de anormal genişlikteki rüzgar kanadı yüzlerce kilo bastırma kuvvetiyle Senna GTR‘a yardımcı olacak.

4.0L motordan yeniden kalibrasyon ve ikincil katalizörü sökülerek geri basıncı düşürülmesiyle 25 ps güç alınmış. 825 beygire çıkan gücü destekleyen 800 nm torkla Senna GTR’ın kalkış rakamlarında biraz farklar olabilir.

0-100 km’yi 2.8 saniye, 0-200 km’yi 6.8 saniyede ve 0-300 km değerine 17.5 saniyede ulaşan Senna, GTR’da belki saliselik değişimler gösterebilir.

McLaren’in GT3 yarış programından gelen özel süspansiyonlar yürüyen kısımlara entegre edilecek. İngiliz markasının Ultimate Serisinin 75 adet üretimi olacağını söyledikten sonra 1.44 milyon dolarlık fiyata satılacağını da aktaralım. İlk teslimatlara 2019 yılının Eylül ayında gerçekleşecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum