Yatırım yapmaya başla!

Lotus Goodwood’a Exige Cup’un Tarihini de Getirdi!

Lotus, 70'lerin F1 araçlarını Exige'de yeniden canlandırmak istemiş. İşte o modeller...
Lotus Goodwood’a Exige Cup’un Tarihini de Getirdi!

Lotus’un Exclusive birimi kapılarını bügün açan Goodwood Festival of Speed‘e anlamlı bir giriş yaptı. Otomobil tarihinin belirli noktalarında bulunmayı başaran Lotus, Formula’nın aktif takımları arasında yer alıyordu. Yarım yüzyıllık bir başarının pastasını yapan İngiliz üretici, en hafif ve hızlı Exige Cup‘u geçmişin anılarıyla harmanlamış.

Yeni tasarımların birincisinde, F1 pilotu Graham Hill’i onurlandırmak adına Type 49‘un renkleri verilmiş. Tarihte biraz daha öne gelerek Type 79’un Exige’de canlandırılması yapılmış. Buyurun beraber bu tablo gibi otomobillerin hikayelerine bakalım!

Eski – yeni araç uyumu gerçekten söz bırakmıyor!

Kırmızı Exige Cup‘un dış cephesi koyu kırmızı ve altın sarısı renklerle süslenmiş. Type 49’un kırmızı karoser rengine karşı uç kısımlar sarıya boyanmış. Hava kanatçıkları da aynı şekilde.

Exige ile Type 49 büyük bir eve dekor olarak düşünülebilir.

Dekor diyince de aklımıza direk olarak milyon dolarlık Pagani’nin ev içerisinde direğe geçirilerek süs eşyasına çevrilişi geliyor.

Hafifletilmiş malzemelerle parçaları birleştirilen hızlı sporcu sarı jantlara sahip ve üst yapı ile DTM rüzgarlık kısımları siyah karbonla ele alınmış. Yani klasik hafif bir Lotus!

Type 79’un yansıtılması da gayet başarılı.

1970’lerin ikinci F1 fırtınası Type 49, kırk yıl sonra bedenini Exige Cup’a aktarıyor. Geçiş sırasında günümüz Lotus modeli, siyah renkle beraber karoser yine altın sarısı parçalarla tamamlanmış.

İlk göze çarpan karbon kaputu ortasından altın sarısı şerit geçirilmiş. Tampon kanallarının köşelerinden ve alt karlık kısımlarına da aynı renk uygulaması yapılmış.

Exclusive birimi, özel performans öğeleri hazırlamayı da ihmal etmemiş.

Eklenenler arasında; ayarlanabilir damper ve anti-roll çubuklar bulunuyor. Michelin özel serisi Pilot Sport Cup 2 lastikler Exige’ye takılmış. AP Racing fren kaliperleri ve ultra hafif dövme alüminyum jantlar gösterişli parçalar arasında.

F1 pistlerinin başarılı iki aracının mükemmel canlandırılması Goodwood’un ilgi çeken parçalarından olacaktır. Sizler sormadan söylemek gerekirse; Lotus’un Exige’yi bu şekilde üretime geçirme planı yok! Ancak model sahipleri için güzel bir fikir oluşturmuştur. İsterlerse bu resimleri özel bir modifiye garajına götürüp yaptırabilirler. Sizce de Lotus Exige’ler çok havalı değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum