Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kahn Design’ın İkonik London Taksi TX4’e Yaptığı Rolls Royce Yükseltmesi!

Ünlü London Taxi, İngiliz Kahn Design'ın farklı dokunuşlarıyla daha lüks hale getirildi. İşte detaylar...
Kahn Design’ın İkonik London Taksi TX4’e Yaptığı Rolls Royce Yükseltmesi!
HABER GİRİŞ

Londra denildiği zaman akla kırmızı telefon kulübeleri kadar ticari taksileri de geliyor. Uzun senelerden beri aynı tipte hizmet veren taksiler Austin’lerle başladığı macerasına günümüzde de devam ediyor. The London Taxi şirketi Çinli Geely ile birleşerek araçlar TX Serisi olarak hizmete devam ettirilmişti. Şimdiki TX4’ler geliştirilirken yine 50’lerin TX3’lerinden hiza alınmıştı.

Yeni sahibiyle birlikte TX4’e dış kısmında yalnızca ufak revizeler yapılmıştı. Birleşim sonucunda London EV olan şirket ismi aracı Kahn Design tarafından anlamlı ve göz alıcı şekillere getirildi. İngiliz Kahn Design, Rolls Royce’nin kendine özgü donanımlarından örnekler alarak, TX4’de aynı ambiyansı vermeye çalışmış. Bakalım nasıl olmuş!

Ünlü Londra Taksi TX4 geliştirilmesine boya rengi değişimi ile başlanmış.

London Taxi Kahn Dizaynİkonik araç güzel bir bordo tonda yeniden boyanmış. Parlak gövde rengi üst kısım siyah desenlerle kombin edilmiş.

TX4’ün orijinalliğine dokunulmamış.

Londra Taksi TX4 ModifiyesiÇıkıntılı tamponları, dik çubuklardan oluşan krom ızgarası, yuvarlak far grubu vb. bir takım gerçekten değişmemesi gereken unsurlar Kahn tarafından işlem görmeden bırakılmış.

İç kısma giriş yaptığımızda Rolls Royce’nin kokusunu almak hiç de zor değil!

Londra Taksi TX4 Modifiyesi KokpitKahn Desing, kumaş olan her şeyi söküp atmış. Arkadan ayrı tutulan ön kısımda şişkin Nappa derinin verdiği güzel hissiyatından sonra, kolçak kısmı ve TX4’ün ön kısım kaplamaları değiştirilmiş.

GCM Yatırım Banner
İç hacmiyle ferah şehir içi yolculukları yaptıran London Taxi TX4, bu sefer isteyeni yine Nappa siyah deride taşımak istiyor.

Londra Taksi TX4 Modifiyesi Arka Yolcu DeğişimiYolcu koltuğu arasına yapılan kolçak ve üzerine bardak koymak için yer verildiğini görüyoruz. Koltuk döşemeleri gibi tabanı da farklı bir malzeme ile değiştirilmiş.

Elbette değişimin en güzel kısmı tavanda gerçekleştirilmiş.

Londra Taksi TX4 Modifiyesi Tavan Değişimi AmbiyansRolls Royce‘nin neden dünyanın en konforlu ve kraliyet için seçilen bir marka olduğunu anlamak için kokpitte yaptıklarına bakmamız yeterli. En son 55 adet üreticeğini söylediği Wraith Fastback‘te kullandığı “yıldız tavan”ı bu sefer Londra Taksi için uygulandı.

Araç içi ambiyansını zirve yaptıracak tek uygulamanın tavanın ışıklandırılması olduğunu düşünüyoruz.

Londra Taksi TX4 Modifiyesi Tavan Değişimi Ambiyans Renkli Ledİsterseniz gece moduna alıp aynı gerçek yıldızları seyrediyormuş gibi yolculuk edebilirsiniz. Veya Led sayesinde farklı modlarla tavınızı rengarenk hale çevirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==]
BMW ve Rolls Royce’nin “Business Class”a Düşündüğü Bottoms Up İçeçek Sistemi!

Kahn Desing’ın boya rengini değiştirmekle başladığı TX4 çalışmasının iç mekan tarafı oldukça ilgi çekici olmuş. Rolls Royce’de uygulanan tavan ambiyansının aynısını Londra Taksi‘de de rastlıyoruz. Sizce de Kahn dokunuşları çoğu değişimden farklı olmamış mı?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın