Yatırım yapmaya başla!

Liberty Walk Honda NSX’i İleri Performans Moduna Aldı!

Honda'nın Acura ile aynı yapıya sahip elektrikli spor aracı NSX için Japon Liberty Walk'un bizlere bir sürprizi var! İşte LW Honda NSX!
Liberty Walk Honda NSX’i İleri Performans Moduna Aldı!

Modifiyenin cesur yüzü Liberty Walk, gezegenin korkulan spor otomobillerinden NSX‘i kendi dilinde yeniden yorumladı. 1991’de çıkış yapan birinci kuşak NSX’ler, zamanın V8 Ferrari‘lerini geçebilecek kapasiteye sahipti. Çıkış ismi HP-X (Honda Pininfarina eXperimantal) şeklindeyken farklı kasa modunda değişim göstererek ismine New Sportscar eXperimental (NSX) koyulması kararı verilmiş. Amerika’nın muhteşem makinesine Wataru Kato, kendi ruh haline göre tekrar inşasını yaptı.

Ve NSX’in üzerinde kimin imzası 0lduğu fazlasıyla belli oluyor. Yeni LW otomobil duruşunu; tehlike yokken normal boyutlarında olan bir Kobra yılınanın savunma sonrasında gardını aldığı haline benzettim. Yani Japonlar’ın hız konusunda İtalyan, Alman ve tüm ülke markalarına savaş açtığı Amerikalı model “wide body” prensibi dışına çıkartılmamış.

Kompakt yapısının sinirli bakış altında sergiledikleri ufak bir yutkunma sıkıntısı çektirebilir!

Honda - Acura NSX Liberty Walk Modifiye

Farlara verilenlerle ve kaputun hafif oval yapılı devam ettirilmesi, sistemin en güzel çizgilerinden birine sahip olmasını sağlamış. Yere yapışık hale gelmesinin nedenlerinden birisi de karbon fiber kalıpla yapılan alt karlık kısmı! Yere yakınlığının diğer sebebine birazdan geleceğiz.

Bana göre tuningin LW’ye ait olduğunu profilden daha rahat anlayabilirsiniz.

Honda - Acura NSX Liberty Walk Jantlar Çamurluk

Super Air Suspension‘la yere olan konumunu milimetrik ölçülere kadar indirebilirsiniz. Şekil verme üstadı olan LW, aslında hiç bir şey yapmasa da onun eseri olduğunu anlayacağımız perçinli çamurlukları görüyoruz.

Kenarları beyaz ve desen kısımları siyah düşünülen Forgiato Maglia ECL jantların şekilleri NSX’in dünyasını destekliyor.

Acaba bu kanat tipini nereden hatırlıyorum diyorsanız LW’nin McLaren 650 S’ine buradan bakarak yardımcı olabiliriz.

Honda - Acura NSX Liberty Walk Arka Görünüm DTM Kanat

Kendine has çizgilere sahip arka kısımda bagaj ortasından birleştirilen dikkat çekici Led stop aydınlatmalarını görüyoruz. LW, tamponu komple farklı kalıplarda yapılmış hissiyatı vermek adına hava kanallarının petek yapısına farklı malzeme uygulaması yapmış.

Cam bitimine koyulan performans rüzgarlığıyla tam işi sonlandırmış derken, egzozların dört çıkışlı haline denk geliyoruz.

LW’nin de bazı dokunmadığı kısımlar olabilir! Mesela NSX motoru gibi.

Ünite, Honda’nın Marysville Ohio’daki Performans Üretim Merkezi’nde geliştiriliyor. 3.5L Bi-turbo i-VTEC motora sahip NSX, bunu destekleyen 3 elektrik motoruna sahip. Totalde 573 beygir güç üreten iki tip üniteden 645 nm tork alınıyor.

Hepsi bir araya geldiğinde 2.9 sn’de kalkış yapabilen NSX, Lamborghini’lerin korkulu rüyası elektrikli bir spor raba oluyor. 308 km/h son sürat kısmını da atlamayalım.

Görüyoruz ki zaten mükemmel olan birşeylerden başkaları dahasını istemiş. Her kişi tarzına uygun olmasa da Liberty Walk işinin hakkını vermiş. Ayrıca kendine özgü parça şekilleri de onu özel yapanlar arasında. Ve garajına aldığı arabaları da en az 2 kere dönüp baktıracak auraya sahip!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum