Yatırım yapmaya başla!

Lexus RC-F Track Edition ile Bu Sefer BMW M4 CS Savaşı Başlıyor!

Lexus'un BMW M4 ile yarışması için oluşturduğu, mühendislik harikası spor otomobili RC-F'in daha üst versiyonuna hazırlanılıyor.
Lexus RC-F Track Edition ile Bu Sefer BMW M4 CS Savaşı Başlıyor!

Lexus’un “radikal coupe”si RC-F, 2014 yılında sportif tarzın lüks bekçisi olarak piyasaya çıkartılmıştı. LF-CC Concept‘in onaylanmış hali olan RC-F’in bu sefer uçuş kanatları ortaya çıktı. IS Serisi’nin tek kapı sürümü olarak tanıştırılan coupenin BMW M4 hazırlığı bir kademe yukarıya alınmış.

Zira RC-F, Alman rekabetinde M4 odaklı çıkartıldı. Track Edition eki getirilerek çıkacak yeni spor Lexus modelinde, hafifliğin getirdiği avantajlarla beraberinde yükseltilen beygir güçleri de olacak. Tek bir teaser görseli gönderen Japon temsilcisi, bakalım Track Edition’da RC-F‘e neler eklemiş. Aşağıda vereceğimiz kanat harici resimler temsilidir!!!

Lexus RC-F Track Edition’a dair sadece kanat görseli geldi.

Elbette bu bagaj üstü rüzgar kanadının bir anlamı var. Anlatılmak istenen; yeni serinin daha fazla karbon fiber ögeye sahip olacağı söylenmiş. Bunun yanında bir araca bu denli yüksek bir aerodinamik parça veriliyorsa da spor aracın yerde durdurulmak istendiğini anlıyoruz.

Standart bir RC-F ve M4 modeli arasında kilogram karşılaştırması yaptığımızda, Alman temsilcinin 200 kg daha hafif olduğunu görürüz. Yani bu RC-F için dezavantaj! Lexus’ta Track Edition’da bunu düzeltmeye çalışacak.

İzlenimlerimize göre birkaç yıl önce gösterilen RC F GT Concept, yeni serinin kılavuzu olmuş!

Bunu sadece bir tahmin olarak söyledik. M4 CS ile yarışında nasıl öne geçecek onları konuşalım. Birincisi RC-F Track Edition daha hafif bir gövdeye sahip olacak. Belli değil ama belirli parçalar hafif olanlarıyla değiştirilecek.

Standart motor üzerinde geliştirmelerle beraber, 8 ileri otomatik şanzımanın yeni sistemli olanı takılacak. 5.0L motor, 477 ps gücün ardından 530 nm tork açığa çıkartıyor. Dual VVT-İ motora sahip RC-F’in Track Edition eklemesi sonrasında 550 ps civarlarına çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu rakamlara göre de 4.5 saniye kalkışın gelen hafiflikle beraber 1 saniye düşürülmesine çalışılacak. RC-F’in standart ağırlığı 1.860 kg. Pencerelerin polikarbonla değişiminden sonra 363 kg gibi ciddi bir ağırlıktan tasarruf edileceği aktarıldı. Rakamlarla konuşacak olursa da RC-F Track Edition 1.497 kg’ye çekilmiş olacak.

Tahminlerimize göre M4 CS’nin ürettiği 460 ps güç ve 3.9 saniyelik kalkışın şimdiden geçilebileceğini söyleyebiliriz. Lexus RC-F Track Edition ile ilgili gelişmeler şimdilik bu kadar. Farklı detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum