Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lexus’un LS ile Beraberinde Getirdiği LF-1 Konseptli Ultra Lüks Yatı!

Toyota'nın yaklaşık 2 sene önce sunduğu Lexus yat projesinde sona gelindi. Milyon dolarlık lüks yatını LF-1'in çizgilerinde tasarlanan Sport Yatch, sizlerle!
Lexus’un LS ile Beraberinde Getirdiği LF-1 Konseptli Ultra Lüks Yatı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Spor yat konseptini iyice benimseyen otomobil üreticileri, kendi alanları olmayan yani sularda, kendi çizgilerini taşıyan tekneler üretiyorlar. Özellikle yat tasarımlarında Alman ve İngiliz markaların yaptıkları azımsanamaz. Aston Martin cephesine baktığımızda DB Serilerine uyarlanan AM37 lüks yatın benzersiz duruşunu seyretmiştik. Otomotivcilerin düşündüğümüzde lüks yaşama meğilli insalar için göz alıcı bir tekne yapması daha basit. Zaten projeler ortak düzende olup, dış kısmın genel fiber glass yapısı yat şirketleri tarafından oluşturuluyor.

Toyota’nın yat projelerine olan eğilimi Lexus markasıyla oldu. Sport Yacht konseptleri de her geçen gün ağızları açık bırakacak cinsten! Sizlere yaklaşık 2 sene önce 885 beygirlik Lexus süper yatından bahsetmiştik. İşte o proje şu anda hayata geçirilmek üzere start veriliyor.

Toyota’nın deniz birimi özellikle son Lexus konsepti LF-1‘in üzerinden yol aldığını gördük.

Lexus Ls Ile Beraberinde Lf 1 Konsepti Ultra Luks Yat Lexus Motor

Akido Toyoda’nın düşünce tarzı kağıda dökülerek ortaya harika bir süper yat çıkartıldı. Otomobillerle takım halinde gidilen su araçlarının tasarım noktalarında özellikle Lexus’un LS ve bazı düşünülen modellerine uyarlanıyor.

12.7 metre uzunluğundaki lüks yat, karbon fiber takviyeli plastik bir gövdeden oluşuyor. Ayrıca yapının içerisinde fiber glassın olması Lexus Sport Yatch‘ın normalden 1 ton kadar daha hafif olması sağlanmış.

Konsepten öte gidilmeyecek düşüncesinin tam tersi olaylar yaşanmış.

Lexus Ls Ile Beraberinde Lf 1 Konsepti Ultra Luks Yat Kruvazör

Buradan kararın ani olduğunu anlayabiliriz. Çünkü Japonya Uluslar Arası Tekne Fuarı’nda Lexus’la gösterilen yatın “Yılın Teknesi” seçilmesi fitili ateşlemiş. Marquis – Larson ile başlanacak proje kapsamında 19.8 metrelik spor fly – bridge “kruvazör ile 15 kişiye kadar lüks kamaralarla eğlenceli bir su aracı yapılacak.

Japon markanın harika projesi o kadar da uzak değil. Planlara göre 2019 yılının ikinci yarısında ilk ABD satışları başlayacak. Japonya’da daha önce mi satışı yapılacak o bilinmiyor.

5.0L V8 motorlar hareket edecek süper yat, 885 beygirlik bir güçle sularda yol alacak. Herşeye dokuma sektöründe başlayıp, sonrasında devlet emriyle arazi taşıtalarına oradan da dünyanın en çok satan otomobili Corolla ile yoluna devam eden Japon marka, Kiichiro Toyoda’nın ruhunu sulara inerek yüceltiyorlar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu