Yatırım yapmaya başla!

2018 Yeni Leaf Nismo ile EV’lerin Güç Gösterisi Başlıyor!

Nissan'ın geçen ay tanıttığı EV modeli Leaf'in şimdi de performan odaklı versiyonu tanıtıldı. Sportif yapı üzerine kurulan yeni Leaf Nismo oldukça iddialı. İşte detaylar...
2018 Yeni Leaf Nismo ile EV’lerin Güç Gösterisi Başlıyor!

Nissan’ın performans takımı Nismo, bu sefer elektrikli aracı yeni Leaf üzerinde çalışmalar gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde yeni yüzüyle karşımıza çıkan Leaf, güzel görünümü ile birlikte ardında oldukça gelişmiş bir elektrikli motorla gelmişti. Nismo, Leaf’ın iç, dış ve motor bölümlerinin her birine ayrı çalışmalar yapmış. Dış kısımdan sportifliği açıkça belli olurken, motor kısmında da biraz daha performansa yönelik gerekli yazılım işlemlerine tabi tutmuş.

Leaf’ın özelleştirme modifiyesine baktığımızda verdiği hissiyatlar gerçekten farklı. Standartlar dışına çıkan Nismo, parça yerleşimlerini oldukça profesyonel yapmış.

Leaf’in Nismo dönüşümü özellikle ön kısımda daha yoğun şekilde hissediliyor.

Kaputun eğimli yapısı üzerine siyah detay getirildiğini görüyoruz. Aslında diğer parça renklerine takım olmuş da diyebiliriz.

Leaf’in tampon lip kısımları delici bir duruşa sahip.
Alt karlık kısımları kırmızı şeritle süslenmiş.

Izgarası aynı bırakılırken, arka plan renginde değişime gidildiğini fark ettik.

Sportif ruhu daha çok ateşlemek adına karoseri biraz daha yere yakın konumlandırılmış.

Siyah, performans tabanlı Nismo lastik-jant takımını görüyoruz. Siyah yapılan tavan rengi, diğer parça renklerinin çıkış noktası olmuş.

Sabit kalıpların üzerinde ince işçilik yapan Nismo,
Leaf’in arka kısmına da tekrar yorumladığını gördük.

İlk göze çarpan F1 tipi orta ışık oluyor. Yeni tip difüzörünün de yakışmış olduğunu söylemek istiyorum. Baya havalı!

Nismo iç mekana da girerek kendinden iz bırakmış. Yani fazla olmasa da değişim farkediliyor.

Hava mazgalları dış kısımda olan kırmızı şeritlere uydurulmuş.

Şekli aynı olsa da Alkantranın baskın olduğu direksiyon ve yine kırmızı dikişli koltuklar var. Yani standart Leaf ile kalıplar hemen hemen aynı.

Leaf Nismo’ya yazılımla gelen yüksek güç ve tork üreten ünite verilmiş. Gücün yanında tek şarjla 241 km menzili de dikkatimizi çekti.

Bundan öncesinde de Nismo’nun ele aldığı ve kötü sonuçlanan bir arabası yok. Önemli olan detaylara önem vermek ve Nismo’da bunu başarıyor. Belli bir yere odaklanmaktansa garajına aldığı araçları genel olarak değerlendiriyor.

Nismo’nun araç sınırı yok. Nissan Patrol tarihini buradan incelerseniz, SUV alanında ne kadar büyük işler yaptığını anlayabilirsiniz. Şimdi sırada Leaf Nismo’nun Tokyo dönüşü çıkışını beklemek var!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum