Yatırım yapmaya başla!

2017 Yeni Land Rover Discovery Startech ile Deri Değiştirdi!

Alman modifiye firması Startech, Land Rover'ın son üyesi Discovery 5'i Frankfurt Fuarı için hazırladı. Bakalım Startech Discovery'e ekstra neler yapılmış!
2017 Yeni Land Rover Discovery Startech ile Deri Değiştirdi!

Brabus tabanlı bir şirket olan Startech dizayn, genellikle İngiliz prestij araçları üzerinde çalışarak, her birinin ağır duruşlarını yok eden firma diyebiliriz. Ana şirketinin Brabus olması zaten çalışmalarını hangi çerçevede yürüttüğünün kanıtı oluyor. Startech’in son olarak ele aldığı Land Rover Discovery 5 namı diğer “Disko” bu sefer kısaltmasını daha iyi temsil ediyor. Bazen duygularınızı açığa vuramazsınız; işte o anı bizim gibi sizde şu an yaşabilirsiniz.

Startech bünyesindeki mühendis ve grafiker takımı yine büyüleyici bir Land Rover çıkarmış. Yeni Discovery üzerinde yapılan çalışmalar stil ve görüntü üzerine duruyor olsa da Startech’in rüzgar tüneli vb. aerodinamik çalışmaları da son teknoloji öğeleri ile yeniden ele alınmış. Discovery’in vücut kitleri için hazırlanan kalıpların hiçbiri tesadüf değil! Dinamik gövde parçaları Startech’in yeni oyuncağını 400 metrelik drag yarışçısı gibi göstermiş. O zaman Disko’nun araziden asfalta Startech ile nasıl geçtiğine bakalım…

Discovery’e yapılan ilk adım orjial tamponunu söküp, sportif kıvrımlara sahip yeni tamponunu takmak olmuş.

Tampon altına eklenen ön spoiler, difüzör girişlerinin krom çubuklarına fazlasıyla uyumlu olduğunu görüyoruz.

Startech firması gördüğümüz gibi kaput ve daha birçok yerde markasının ismini Discovery’e aşılamış.

Kuşkusuz Discovery’nin standart duruşu ağır ve spor tarzın harmanlamasından yapıldı. Ancak 22 inçlik Monostar jant seti ile alçalan karoseri, başka şeyler yansıtmaya başladı bile!

Mat tonlardaki gri boyasının üzerinde, solungaçlarındaki kırmızı Startech logosu dikkat çekici olmuş.

Discovery’i spesifik yapan kavisli arka bagaj kapağına Startech logoları eklenmiş.

Firma logolu egzoz başlarının parlak görüntüsü etkileyici olurken, alt kısmından devam eden “m” şekilli arka difüzör, Discovery’e heyecan katmış.

Startech’in ele aldığı araçlarında her kısma yönelik çalışmalar yapabiliyor. Aynı şekilde yeni Discovery’nin iç mekanı da kendi logusunu taşıyan kapı eşiği ışıklı krom parçayı görüyoruz. İsterseniz kişiselleştirmeye daha fazlasını ekleyebiliyorsunuz!

İç kısımda yine Startech’e ait spor pedal seti ile değişim tamamlanmış.

Discovery projesinde motor gücü artırma veya daha hızlı olması için ünite tabanında çalışmalar yapılmamış. 3.0L V6 340 beygir ünite yine 6.9 saniyelik hızlanma değerine sahip.

Startech’in motor kısmında geliştirme yapmaması aslında o kadar da önemli bir olay değil. Land Rover zaten Discovery’nin yapısına göre hızlı olabileceği bir motora yer vermiş. Alman grubun etkileyici görsel çizimlerinin kendine yakışır tarzda yaptığını söyleyebiliriz.

Ön ve arka kısımda uygulanan kavisli tampon şekilleri, 22 inç 295/40 R lastikler ile Discovery’i SUV amacından uzaklaştırmış ve asfaltın çılgın 4×4’ü haline getirmiş. Startech’in Discovery’e yapmış olduğu modifikasyon çalışmasını siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum