Yatırım yapmaya başla!

2019 Lada Vesta Daha Sportif ve Güçlü Geliyor!

Lada, ilk jenerasyonunu ürettiği Vesta'nın 4x4 Cross'undan sonra Sport versiyonu gösterdi!
2019 Lada Vesta Daha Sportif ve Güçlü Geliyor!

AvtoVAZ, 2014 yılında Lada markasının ataklarına bir yenisini eklemek adına Moskova Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda Vesta’yı tanıtmıştı. Rus halkı o kadar çok hevesle bekliyormuş ki birkaç ay içerisinde ülkenin en çok satan otomobili haline gelmişti. Çeşitliliği sağlamak adına Lada, wagon ve tüm dünyanın ilgisini çeken 4×4 alt yapılı Cross Vesta‘yı göstermişti.

Renault’un da yapımında emeği olması, sedanın piyasadaki duruşunda etkili oldu. Niva’nın yeni yüzü olarak lanse edilen Vision 4×4‘ten sonra Lada, sınıflar arası saldırışa geçtiğini naklen duyurmuş oldu. Yeni Vesta’nın özellikleri nelermiş hep beraber bakalım…

Lada, Vesta Sport’u yaparken güçlü bir imaj çizmeye çalışmış.

İsminin sonundaki Sport’un hakkının verildiğini görmek zor değil. Konsept SUV’da da rastladığımız X tasarım dilinin aynısını görmekteyiz.

Şık sayılabilecek bir ön görüntüsü altında değişik stil çalışmaları yatıyor.

Vesta Sport, standartından tamponla ayrılıyor. Farların alt kısmından başlatılan gümüş renk parça sis farı çevresine kadar götürülmüş. En alt kısımda ise kırmızı bir şeritle çekici kısmı tamamlanmış.

Vesta Sport’un diğer bölümlerine doğru hareket ettiğimizde de farklı çalışmalar görüyoruz.

Arka kapı altından başaltılan Sport ibaresi, kırmızı bir çizgi halinde ön kısma götürülmüş. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak kağp üzerindeki kabartmalı çıkıntı kısımlarına da yapılabiliyor. 17 alaşımlı jantların duruşununda iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Lada, Vesta’nın bu kısma kadar çok beğendiğimiz Sport’u için ince detaylar düşünmüş.

Krom uçlu çift çıkış egzoz yuvaları ve bağlı olduğu difüzör benzeri kısımla aslında olay tamamlanmış. Bagaja verilen rüzgarlığın da sport çalışmasına katkısı olmuş.

İç mekana geçiş yaptığımızda Lada’nın gerçekten de üst seviye kalitede araç yapmak istediğini anlıyoruz.

Görsellere baktığımız zaman kırmızı-siyah koltukların suni deri ile birlikte köşe kısımlarında Alkantra malzemeyi görüyoruz. Kırmızı dikişli spor direksiyon simidi, kapı açma kollarıyla uyum içerisinde.

Diğer kısımlar için de farklı malzeme tipleri düşünülmüş.

Koltukların belirgin sport logoları, kapı ve göğüs kısmında kullanılan karbon fiber tarzı malzeme ve ortaya entegreli ekran kokpit havasını yüksek oranda değiştirmiş.

Lada, Vesta’ya en güçlü doğal emişli motoru hazırlamış.

1.8L hacme sahip üniteden 145 ps alınmış. 182 nm tork ile de değerlerin yeterli olabileceğini düşünüyoruz. Kalkışını 9.2 saniyede tamamlayıp, 193 maksimum sürate çıkabilen Vesta Sport, 16 mm alçaltılmış süspansiyon sayesinde bahsedilen hızlarda daha temkinli olacaktır.

Rus aracını genel olarak beğendiğimizi söyleyebiliriz. Satışının ne zaman yapılacağı ile ilgili belirli bir zaman dilimi verilmedi. Bizim düşüncemize göre fuar bitimi bekleniyor ve sonbahar mevsimi bitmeden bayilerdeki yerini alacaktır. Peki Lada’nın yeni Vesta Sport’u için düşünceleriniz ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum