Yatırım yapmaya başla!

Yeni “Kyberz eRod” Yarış Pistlerini Elektriklendirecek!

Yeni “Kyberz eRod” Yarış Pistlerini Elektriklendirecek!

Yarış pistleri bugüne kadar birçok olağanüstü makine ile tanıştı. Bu araçların her biri kendilerine özgü özellikleriyle hem yarışseverleri büyülemeyi hem de efsaneleşmeyi başardılar. Heyecan duygusunun hat safhada yaşandığı, hız tutkusunun doruk noktasına ulaştığı yarış pistlerini titreten yeni hız canavarı 2017 McLaren 570S GT4 gibi üstün performans araçlarının yanı sıra farklı tasarıma sahip modeller de yer aldıkları kategorilerde bizleri mest etmeyi başarıyorlar.

1991 yılında Martin Kyburz tarafından İsviçre’de kurulan KYBURZ AG adındaki şirket de meydana getirmiş olduğu Kyberz eRod adındaki elektrikli yarış otomobiliyle pistlerdeki heyecana ortak olmayı hedefliyor. Gelişmiş go-kart araçlarını andıran yapısıyla farklı tarzda bir yarış arabası haline gelen Kyberz eRod, elektrikli motoruyla da pistlerde fırtınalar estirecek gibi görünüyor.

Sadece pistlerde değil, aynı zamanda şehir içi kullanımlar için de yasal bir araç olan eRod modelini eşsiz kılan özelliklere birlikte bir göz atalım:

Farklı Tasarımıyla Heyecan Uyandırıyor

Farklı Tasarımıyla Heyecan UyandırıyorŞehir içi kullanım için biraz da olsa evcilleştirilen eRod modelinde herhangi bir eğlence sistemi ya da özel teknoloji ürünleri bulunmuyor. Her parçasını özelleştirebileceğiniz bu elektrikli araç oldukça basit bir tasarıma sahip. Ancak üç adet güçlü batarya paketiyle güçlendirilen bu 600 kg ağırlığa sahip elektrikli araba, bağımlısı olduğunuz heyecan duygusunu iliklerinize kadar hissettirecek. Fazlasıyla havalı bir otomobil olarak karşımıza gelen Ariel Atom V8 modeli ile büyük benzerlikler taşıyan eRod güçlü bataryasıyla uzun mesafeleri kolaylıkla kat edebiliyor.

Güçlü Bataryasıyla Sınır Tanımıyor

Güçlü Bataryasıyla Sınır TanımıyorBiraz önce de belirttiğimiz gibi güçlü bir batarya paketiyle donatılan bu eşsiz makine, tek seferlik şarj ile 220 kilometrelik mesafe kat edebiliyor. 10 kWh gücündeki “eRod basic” batarya paketiyle 60 kilometrelik mesafeye ve 60 beygir gücüne ulaşabilen bu aracı 6 saat içerisinde yeniden şarj etmeniz gerekiyor. Ancak “eRod fun” paketiyle 100 kilometrelik mesafeye ulaşmak isterseniz, sürüşünüzü tamamladıktan sonra 10 saat boyunca yeniden şarj olmasını bekleyeceksiniz.

Sıradan Yapısını Güçlü Performansıyla Benzersiz Kılıyor

Sıradan Yapısını Güçlü Performansıyla Benzersiz KılıyoreRod adı verilen bu elektrikli model, güçlü bataryası ve iskelet yapısıyla yarış pistlerinde fark yaratacak. Ayrıca 39 kWh batarya ile donatılmış, şehir içi kullanıma yasal olan orta motorlu versiyonuyla saatte 120 kilometrelik ivmeye de ulaşabiliyor. Ancak 147 kW güç üretebilen yarış versiyonuyla saatte 130 kilometrelik hıza ulaşıp, çok daha heyecan verici bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bazı araçlar, her ne kadar sade bir tasarıma sahip olsalar da yaratmış oldukları etki tamamıyla benzersiz olabilir. İşte eRod adı verilen bu sıra dışı otomobil modeli de bu duruma verilebilecek en iyi örneklerden bir tanesidir. Peki, farklı tasarımı ve güçlü performans özellikleriyle eRod isimli bu güzellik ile şehrin caddelerinde fark yaratmak istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum