Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin Torunu Ferdinand Piëch’in Oğlu Kendi Otomobil Şirketini Kuruyor!

Dünyaya yepyeni elektrikli bir otomobil geliyor. Onu da Ferdinand Porsche'nin soyundan gelen birisi yapıyor!
Porsche’nin Torunu Ferdinand Piëch’in Oğlu Kendi Otomobil Şirketini Kuruyor!

Ferdinand Karl Piëch,  VW’nin yönetim kurulu başkanlığını yapmış bir isimdir. Otomobil dünyasında önemli bir kişilik olarak görülen Piëch, Ferdinand Porsche’nin torunudur. Deneyimlerini Alman markada kazanmış ve Audi’nin Quattro AWD teknolojisi dahil 100 farklı yeniliğin sahibi. Volkswagen’deki CEO’luk günlerinde Lamborghini, Bugatti, Seat, Skoda ve Audi markalarını tek çatı altında toplayan da Ferdinand Karl Piëch dir.

2015 yılında emekliye ayrılan otomobil mühendisinin oğlu kendi şirketini açtı ve ilk prototipinin gösterisi için hazırlanıyor. Mark Zero adlı araç  elektrikli bir yapı üzerinde olacak. Piëch’in oğlu, şirketinde geliştirilen araç pilleri ve motorlarıyla spor araba klasmanında söz sahibi olmak isteniyor.

Dijital çizimlerde Mark Zero, güzel bir izlenim bıraktı.

21. yüzyıl modası olan “otomobillerde retro tarz”, Piëch’in de istediği otomobil tipi olmuş. Esnek bir platformda ele alınacak imalat, tamamı elektrikli dışında farklı aktarım organlarıyla gösterilecek. Motora değinmeden önce Mark Zero’nun tasarımına bakalım.

Uzun bir kaput stiline sahip spor otomobil ilk başta Aston Martin modellerine benzediğini söyleyelim. Matriks LED teknolojili gibi çizilen farların şekilleri, bizi bu düşünceye itti. Keza elips şeklindeki ızgara bölümü de alttaki tampon şekliyle birlikte retro/sportif uygulamalar içeriyor.

Ferdinand Piëch’in oğlu insanlara farklı şekillerde benzersiz deneyimler yaşatmak istiyor.

Sektörün en ikonik yeni GT aracı olacak Mark’ın yan kısmından uzun kaputu ve kısa arka bölümü daha net anlaşılıyor. Bu sefer zihinde oluşturulan tasarım içerisine Dodge Viper da katılmış gibi.

Çamurluklara marka ismi logosu yerleştirilmiş. Jant takımında şimdilik parlak ve büyük seçim yapılmış. Oval inen tavan yapısı, camların da çok güzel şekil almasını sağlamış.

Mark Zero’nun planları sadece dört kişilik spor araba değil!

Yine bakış açısından iyi bir duruş sergileyen arka bölümde spor aracın kimliği sergilenmiş. Piëch, WLPT standartlarınca Mark Zero’nun 500 km menzile sahip olacağı söylendi. 1.800 kg aralığıdaki vücut yapısıyla çıkış yapacak spor model, enerji kazanım sistemi ve hızlı şarjı destekleyeceği hava soğutmalı bir pil takımı olacak.

Mark Zero’nun içten yanmalı motora da sahip olacağı söylendi. Buradaki durum plug-in hibriti işaret ediyor. Modüler platform sayesinde Mark Zero tek kapı haricinde dört kapılı bir sedan ve SUV araçla, çeşitlilik sağlanacak. Ferdinand Piëch’in oğlu tarafından açılan otomobil markasının ilk ürününü Cenevre Fuarı’nda daha iyi inceleme şansı bulacağız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum