Yatırım yapmaya başla!

2019 Yeni Nesil “VW Touareg SUV” Ultra Lüks Haliyle Hayran Bırakıyor!

VW'nin yenilen lüks SUV'u Toureg'in dış yapısının güzelliğinden önce iç mekanında üst düzey premium havası dikkat çekiyor.
2019 Yeni Nesil “VW Touareg SUV” Ultra Lüks Haliyle Hayran Bırakıyor!

Uzun süredir 3. nesil Touareg‘in nasıl olacağını sizler için takip ediyorduk. En son gelen görsellerde Touareg’in çıkış yapısı belli olmuştu ancak kesin değildi. Ve son olarak da iç mekan yapısına dair kısıtlı bir görseli sizlere aktarmıştık. Premium SUV alanında markasını 2 nesildir temsil eden Touareg, son kasa yapısında istenileni fazlasıyla vermiş gibi duruyor.

Artırılan konfor paketlerinin yanı sıra güvenlik düzeyinde de yükseltmeler yapılmış. 2002 yılında yaptığı çıkışla beraber, lüks anlayışını kaybetmeyen bu güzel 4×4’ün satış rakamları orta halli oldu diyebiliriz. Arazi taşıtı kısmında yeni sayılmasına rağmen VW, iyi bir başarı grafiği çizmişti. Dış kısmında yapılan yeniliklerin haricinde kokpite verilen devasal ekranın oluşturduğu hava inanılmaz olmuş.

Karoserin grafik zenginliği göze çarpıyor.

Gördüğüm kadarıyla VW’nin araçlarına verdiği yeni marka yüzü tiplemesiyle eski yapının harmanlanışı yorumunu yapabilirim. Yeni neslinde güç gösterisi yapmasının dışında daha büyük sınıfı temsil eden bir yapıya sahip.

Ön kısım parçalarında yeni nesil modellerle aynı çizgi üzerinde hareket edilmiş.

Genişleyen ızgarayı sedan coupesi Arteon başlatmıştı. Verilen parçaların duruş biçimlerinin her biri göze güzel geliyor. Farların altına uzatılan ve ızgara devamında olan krom parça, üst kısımda da kendini belli ediyor.

Far merceklerini iki bölen kısımları dahil alt bölgesine büyük Led aydınlatmalar verilmiş. Tamponun şekil bakımından yapıyı desteklediğini söylemek mümkün.

Profilinden boyutlarındaki değişimler fark ediliyor.

Hatta yeni Touareg’i gerçekten bu sefer çok büyük tutmuşlar. Uzunluğu 4.878 mm, genişliği 1.984 mm ve yükseklik ölçüsü de 1.702 mm olarak belirlenmiş. 2. jenerasyona göre karşılaştırma yapacak olursak; yaklaşık 78 mm uzunlukta ve 44 mm genişlikte farklar var. Yani son nesil her şekilde fazla büyük.

Jantların desenleri ile birlikte verilen ölçü kısımları da ciddi oranda büyütülmüş. Yeni Touareg’i 19 ile 21″ jant takımı arasında tercih edebileceksiniz.

Touareg’in şimdi de Porsche esintili arka kısmına bakıyoruz.

İlk dikkat çeken öğeler arasında farları var. Tamamı Ledlerden oluşan stop far grubu, arka kısımda yumuşak bir hava oluşturmuş.

Tampon ortasından geçirilen krom çıta ile geniş ağızlı çift çıkış egzoz başlarıyla uyumlu.

VW SUV’un asıl lüks duruşunu iç kısımda daha çok hissedeceksiniz.

Audi ile ortak olduğunu gösterge panelinde belli eden Touareg, 12 inçlik bir ekrana sahip. VW iç mekanda asıl bombayı tam ortaya yerleştiren ve göğüs kısmıyla bütün halde duran 15 inçlik Teslavari ekranıyla patlatmış.

Kusursuzluk ilkesiyle hareket eden VW, 3 kollu şık duran bir direksiyon tasarımı yapmış. Orta tünelde vites topuzunun duruşu ve tam arka kısımda yuvarlak buton kısımları iyi bir işçiliğe sahip.

Konfor ve güvenlik paketleri de standartların üzerinde.

Koltukların sürücü ve yolcuları rahat ettirebilmesi adına sadece bu kısmımda uzun testler ve insanların görüşleri alınmış. Koltukların onlarca fonksiyonu, masaj özelliği ile desteklenmiş.

Makam odası yolculuğunda, kör nokta uyarı, göstergeye yansıtılabilen gece sürüş özelliği, cisim uyarıcı, acil durum frenlemesi, şerit takip ve ikincil çarpışma freni gibi paketler mevcut.

Motor kısmında ise Türkiye’ye ilk etapda 3.0L V6 dizel – benzin gönderimi olacak.

3.0L V6 dizel – benzinin gelmesinin yanı sıra farklı motor seçenekleri de dikkat çekiyor. Bunlardan ilki Amarok’ta kullanılan 2.0L V6 biturbo ve Audi Q7’de kullanılan 2.5L 5 silindirli benzinli ünite. Bu kısım aslında bizi ilgilendiriyor. Avrupa haricinde Amerika ve diğer ülkelere 4.0L dizel motorlala çıkışı yapılacak. Ve hibrit destek kısmının da dediğimiz kısımlara gönderileceği söylendi.

Genel yapısı itibariyle yeni Touareg’in kusursuza yakın profil çizdiğini söylemek mümkün. Dış kısımda Porsche kardeşliğinin yansımaları belli olurken kokpitin neredeyse tamamının ekranlardan oluşturulmasıyla kalite seviyesi iyice vurgulanmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum