Paylaşım

Yeni Kasa “Megane RS”in Son Hız Rakamı Oldukça İyi!

 

Renault’un motor sporlarındaki başarı grafiklerini yol otomobillere yansıma olarak görebileceğimiz Megane RS, en güçlü haliyle tanıtılmıştı. RS tanıtımından sonra gücün bir üst adımı olan yeni Megane RS Trophy 2′nin bazı kısımlarından bilgi sahibi olmuştuk. Formula tadında geliştirilen ve kullanılan parçalarında o yönlü olduğu yeni RS, videoda gördüğümüz gibi top speed yeteneklerini sergiliyor.

Sürüş yetenekleri açısından özel tutulan RS versiyon, farklı şasi seçenekleri altında üretiliyor. AWD‘nin de sunuluyor olması yere sağlam basma anlamında yüksek güç oranlarını sistemleriyle dizginleyebiliyor. Daha satışa çıkmasa da özel kullanıcılar tarafından adrenalin seviye ölçümlerine başlanmış. Motor kısmı Renault’un sahibi olduğu spor araba üreticisi Alpine’nin A110 modelinden alınmış.

Yeni Kasa Megane RS Fotoğrafları

En son Alpine A110 için düşünülen 1.6L ünite Megane GT için hazırlanıp, RS için 1.8L’lik 280 beygir güç ve 390 nm tork üreten motor nakli gerçekleştirilmiş. Tabi bu rakamlar Trophy’de biraz daha artış gösteriyor. 6 ileri manuel veya EDC otomatik şansımanla sunulan RS, 5.8 saniyede 0-100 km/h etabını tamamlayabiliyor.

Duruma baktığımızda yeni Hyundai i30N‘in biraz daha çalışma yapması gerekiyor. Aynı sınıfta yarışan 308 GTI’nda değerleri de Megane RS’den aşağı kalıyor. Güç rakamları ve hızlanma değerlerinden bu farkedilebiliyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur