Yatırım yapmaya başla!

Audi’nin En Küçük Yapı Birimi A1 Yüksek Teknoloji ile Geliyor!

Audi'nin süper mini aracı A1, yeni nesline kavuşurken hangi donanımlarla geleceği de yavaş yavaş belli oluyor!
Audi’nin En Küçük Yapı Birimi A1 Yüksek Teknoloji ile Geliyor!

Audi en donanımlı SUV’u Q8‘i gösterdikten sonra sıra 2019 yeni nesil A1′e geldi. Test sürüşlerine halen daha devam edilen mini hatchbak için güzel şeyler hazırlanmış. Alman markanın modellerinde pek de ayrım yapmadığı dış görünüm unsurları A1’de de devam ettiriliyor.

Aşağıda bakacağımız teaser görüntülerinde ayrıntılar biraz da olsa belli oluyor. 2010 yılında süper mini aracı olarak lanse edilen A1, geçirdiği ufak makyajın ardıdan 2. nesliyle çıkış yaptırılacak. O yüzden, aldığımız tüyolara bakılırsa eskisinden daha dolu ve sağlam bir A1 karşımıza çıkacak.

İlk başta, en son gönderilen iç mekanından bahsedelim.

Gif olarak gösterilen iç mekana dair aslında vurgulanmak istenen multimedya ekranı. Diğer kısımların yapısal tahminleri yapılabilir. Digital gösterge kümesinde, farkedilen A6, A7 ve A8‘de olduğu gibi 3 ekranlı bir yapı yok.

Ekran hassasiyetinin iyi olduğu ve eğlence ekranı özelliklerine ciddi eklemeler yapıldığı söylendi.

Ekranın alt kısmına konumlandırılan klima tuş takımı, metalik bir çerçeve ile süslenmiş. A1’e ait bazı kontrol mekanizmaları da en aşağıya konumlandırılmış. Mazgal etrafındaki yeşil süs detayı da belli oranda kişiselleştirmeye izin verileceğini anlatıyor.

A1’in etrafı çok sarılmış olsa da değişimi biraz fark edebiliyoruz.

Selefine göre daha tok bir yapıda bizlerle buluşturulacak. Farların yapısal olarak çok değişmediğini söylemek mümkün. Yani bilindik Audi bakışları en küçük aracında da olacak. Diğer kısımlara göz attığımızda; genişleyen ve üst sınıflara benzetilmeye çalışılan bir ızgara görüyoruz.

Tamponun her iki tarafına yerleştirilen hava girişleri de yine eskisine nazaran daha sportif duruş verecek.

Yeni Audi A1’in motor ve çıkışına dair bir şey denilmedi.

Herkesin aklında hibrit bir versiyonun olabileceği var. Benzinli seçeneklerde yine 125 hp giriş versiyonla başlanabilir. A1’in RS1 pozisyonunda ise 300 ps‘lere varan güçlerle çıkış yapılabilir.

Yeni nesil A1’in çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi yok yalnız, bu yılın sonunda İspanya – Barselona‘da yapılacak etkinlikte tanıtılacağı söylendi. O zamana kadar araç hakkında çıkacak tüm detayları sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum