Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Kabine Resmi Gazete’de Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün ilan ettiği ve nerdeyse tamamının değiştiği yeni kabinedeki atama kararı Resmi Gazete’de kamuoyuyla paylaşıldı.
Yeni Kabine Resmi Gazete’de Yayımlandı
HABER GİRİŞ

Meclis’te mazbatasını aldıktan sonra yemin ederek resmi olarak göreve başlamasıyla Çankaya Köşkü’nde merak edilen yeni bakanların ismini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün resmi olarak kamuoyuyla paylaşıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne ilişkin atama kararından toplam 18 kişilik kabinenin 16’sında değişiklik yapıldı.

Ankara milletvekili seçilen Fuat Oktay’ın yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak Cevdet Yılmaz geldi.

Mersin’den milletvekili olan Nureddin Nebati’den boşalan koltuğa beklendiği gibi Mehmet Şimşek oturdu.

Böylece ekonominin dümenine ortodoks politikalarla ünlü eski Hazine ve Maliye Bakanı geçmiş oldu.

GCM Yatırım Banner

6 yıl sonra İçişleri Bakanlığı’nda yapılan değişiklikte ise İstanbul’dan milletvekili seçilen Süleyman Soylu’nun yerine bakan olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya geldi.

Kabinede ismi değişmeyen ve aynı bakanlıkta görevini sürdürmeye devam edecek iki isim; milletvekili adayı olmayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda atanan diğer bakanlar şöyle oldu:

“Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.