Yatırım yapmaya başla!

4X4’lerin İsim Babası Jeep’ten Sedan Model mi?

Jeep, duvarlarını yıktı ve marka yüzünü kullanarak bir "sedan" otomobil ortaya çıkardı. İşte detaylar...
4X4’lerin İsim Babası Jeep’ten Sedan Model mi?

Jeep, model gamını olabildiğince genişletmenin peşine düşmüş. Niye mi? Wrangler ile Pick-up saldırışı ardından robotlarını bir sedan yapmak için kodlayarak, ortaya Transformes havasında bir şey çıkartılmış. Görünümde bir şeyler iç içe geçirilerek, gerçek segmentinden renkler kullanılmış.

Bu kadar yazdık artık söyleyelim! Jeep, 1 Nisan için ne yapsam da öylece herkesin baka kalmasını sağlarım demiş ve sedan araç yapmış. Dijital çizimlerin gerçekçiliği inanılmayacak gibi de değil! Peki gerçekmiş gibi yorumlarsak…

Jeep gibi markadan böyle bir şey beklenir mi?

Legends never Change.#Jeep #Sedan #AprilFools

Jeep Middle East paylaştı: 1 Nisan 2019 Pazartesi

Bizce beklenmez. Niyenin birinci şıkkı, dünyanın SUV araçlara döndüğü bir mekanda sedana girecek kadar risk alamaz. Keza Chrysler 300, başara bildiği kadar kendini piyasasını koruyor. Bizler işin içerisinde olduğumuzdan belki inanmamız biraz daha zor oluyor. Zira Jeep, FCA ve kendi bünyesinde çok da kolay dönemler geçirmiyor.

Gelelim 1 Nisan şakasına. Başta Chrysler üzerine konumlandırılan Jeep armasının harika gözüktüğünü söyleyebiliriz. 7’li krom dikdörtgen ızgaranın arazi aracından sonra bir sedan için de tazeleyici öge olduğuna şahit oluyoruz. Baygın bir bakış altında farların sedanda duruş hali beğenimizi kazandı.

Jeep’in kesinlikle bu işe kalkışmayacağını söylesek de Chrysler’in bu hatları kendi logosuyla kullanması da o kadar engel gözükmüyor. Birileri kendini farklı sınıflarda da ispata hazırlanıyor ancak o FCA’dan değil, Land Rover olabilir!

İngiliz şirket nabız yoklama mı bilmiyoruz ancak en az bir Range Rover karizmasını kullanarak sedan/crossover bir aracın olabileceğini söylemişti. Bize göre o da çok uzak bir ihtimal. Asaletin simgelerinden olan Land Rover’ın yüksek sürüşlü araç yapımından farklı bir segment için yatırımı, şimdilik söz konusu değil gibi duruyor!

Karşımızdaki dijital oynanmış görseli kim yapmışsa eline sağlık. Bir anlık da olsa inanmamak için sebep bırakılmamış. Yaptılar güzel oldu ancak Jeep’in 1 Nisan şakası kendisine ağır dönebilir. Eğer ki Çinliler bunu görürse ve niyet ortaya çıkarsa, 2019’un yazına doğru size bu hikayeyi yazabiliriz. Peki sizin Jeep’in sedan araç konusundaki görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum