Yatırım yapmaya başla!

2020 Jaguar XE Makyajla Birlikte Yüksek Teknolojiye Sahip Kokpite Kavuştu!

Jaguar, XE yenilemesini kapsamlı tutarak, sedanın bazı özelliklerini yapay bir zekayla halleden kolay kullanım özelliği getirmiş!
2020 Jaguar XE Makyajla Birlikte Yüksek Teknolojiye Sahip Kokpite Kavuştu!

Jaguar’ın süper 4 kapılısı XE makyajlandı. Alüminyum bileşenleri dışında monokok gövde yapısıyla dikkat çeken İngiliz model, yenileme ardından daha sağlam teknolojik unsurlarla buluşturulmuş. JLR ailesinin XF öncesi sedanı, R Design varyantıyla daha çekici bir hal almış. 2015 yılında satışa çıkan XE, dış ve iç kısımda her zaman için iç açıcı görüntüler sunmamıştı.

Buna karşı harekete geçen Jaguar, parça değişimlerini ve eklemelerini 2020 model yılında XE’de fazla tutmuş. Clear Sight dikiz kamera sistemiyle de sizlere arka manzarayı en berrak şekilde göstermeyi vadediyor. İşte yeni Jaguar XE’nin tüm özellikleri!

Jaguar, çok fazla radikal dokunuşlar yapmadan XE’nin ön bölümünü birkaç harekette güzelleştirmeyi başarmış.

Şimdi XE üzerinden yorgun duruşunu atarak daha atak bir hal almış. Bunda etkili olan kısımlar arasında farlara getirilen yeni “J” tipi LED aydınlatmayla sağlanmış. Tamponun hava kanalları genişletilmiş. R Dizayn’da köşelere bumerang parçalar eklenirken, normal versiyonlarda bunu yatay ek bir parça izliyor.

XE makyajı, arka kısma da yansıtılmış.

İngiliz tasarımcılar basit stop ve tamponu bir kenara bırakarak, XE’nin arka görünümünde fazla olmasa da beğenilecek dokunuşlar gerçekleştirmiş. Stopların uzatılan kısımları kesilerek biraz daraltılmış görüyoruz. Öte yandan arka farların bagajla tampon arasına denk gelen kısımda bir kavis söz konusu. Tamponun genel formuna dokunulmadan, difüzörde değişim yapılmış.

Kabin eskisine göre renkli, dolu ve kolay kullanım sağlayan ögelere kavuşturulmuş.

Eskisinin burada kötü olduğu sonucu çıkmasın. Sadece bir takım kabin değişimleriyle teknoloji beslemesi gerçekleştirilmiş. R Dizayn ile standart arasında bir takım farklar olacak. O da spor koltuklar, kontrast dikişler ve özel logolu kapı eşikleri. 2020 XE ile birlikte kabine göbeği küçültülmüş bir üç kollu direksiyon kazandırılmış. Orta bölümde butonlu vites kumandası F-Type’de kullanılan Sport Shift vitese yer verilmiş.

2020 Jaguar XE tam olarak dijital akıma maruz bırakılmış.

Mevcut dikiz aynaları iptal edilmeden Clear Sight dikiz kameralar sayesinde arkadan alınan görüntüler sürücünün karşısında duran kocaman 12.3 inçlik gösterge paneline aktarılacak. Mobil telefonlarınız için yeni kablosuz şarj özelliği getirilmiş. Bize Volvo araçlarını hatırlatan klimanın da işlevselliği artırılmış.

İngiliz marka sedanı için ufak çaplı bir yapay zeka özelliği getirmiş.

Bu yapay zeka neler yapabilir diye sorduğumuzda; farklı sürücülerin tercihlerini ezberleyebiliyor. Yani koltuk ayarı, ayna ayarı, ses ve klima ayarlarını sürücüye göre ayarlayan ” Smart Settings Technology” ile donatılmış. Sınıfına yakışır bir özellik.

ABD’ye ihraç edilecek XE’lerde yalnızca iki motor seçeneği olacak.

39.000 dolardan başlayan versiyon 2.0L hacminde motordan 247 ps güç alacak. Standart arkadan itişli bir çekiş sistemine 2.000 dolar farkla birlikte dört tekerlekten çekişe dönüştürebilirsiniz. 46.925 dolar vererek, XE R Dynamic S’i 296 ps güçle birlikte, standart AWD’ye yer verilecek.

Jaguar yetkilisi, “Tamamen elektrikli, plug-in hibrit ve hafif hibrit kucaklayan, model yelpazemiz boyunca elektrikli bir ürün portföyü sunacağız. Araçların yanı sıra en yeni dizel ve benzinli motorları sunmaya devam ediyoruz.” dedi. Jaguar’ın XE üzerindeki değişimlerine tam not verebiliriz. Dış kısımda ufak detaylarda oynama yapsa da kokpiti modernize etmesiyle sınıf atlatmış. Yeni XE’yi siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum