Yatırım yapmaya başla!

Cupra’nın Formentor Performans SUV’u Gerçek Dünya ile Tanıştı!

Cupra markasının ilk aracı olma özelliğini taşıyan Formentor Performance SUV'un gerçek dünyayı ilk selamlaması!
Cupra’nın Formentor Performans SUV’u Gerçek Dünya ile Tanıştı!

Seat’ın yüksek performans modellerini modifiye ederken birden kendini marka halinde bulan Cupra, ilk sportif yüksek sürüş aracının haberini geçen sene vermişti. İspanyol markanın ilk hızlı SUV haberini verdiğinde kafalar birden Porsche Macan‘a çevrilmişti. Yapı ve koyulacak güç tahminleriyle modelin Alman karşısında zorlayacı olacağı düşünülmüştü.

Yine Seat tasarımlarını kendi logosuyla detaylandıran Cupra, Mallorca‘ya götürdüğü aracının gerçek dünyadaki ilk fotoğraflarını çekti. Bizlerle paylaşılan görsellerde Formentor, tehditkar bakışlarını etrafına yayıyor. Güneş ışığında bu araç gerçekten harika gözüküyor.

Cupra Formentor çıkış yaptığında bağımsız ilk model ünvanını taşıyacak.

Araç için çekim yapılacak ortam kesinlikle tesadüf değil. Zaten ismini arama motoruna yazdığınızda bir bölgenin karşısına çıktığını göreceksiniz. Formentor, yarım adanın doğu ucunu kapsayan bölümün ismi. Hatta pelerin rüzgarlarının buluşma noktası olarak biliniyor.

Seat Ateca dönüşümü SUV, kendisinin Formentor olduğunu belli eden tasarımla yeniden Cupra dokunuşları yapılmış.

Ateca mimarisini kullanan aracın tampon üzeri stil çalışmalarına bakıyoruz. Kanat şeklindeki mazgal bükülmeleri, üst kısma entegre sis farlarıyla birleşince asi bir bakış ortaya çıkartılmış. Far grubu “P” şekilli LED düzeninde ve Ateca’ya göre daha zarif düşünülmüş.

Yolların en dinamik SUV’una sahip olmaya hazır mısınız?

Cupra, İspanyolların performans gururu olması bir yana arka yapı olarak bize İtalyan Alfa Romeo’nun Stelvio SUV‘unun karakteristik yapısını veriyor. Birleşik, yanlara taşan stopları, ableme benzeyen bagaj kapağı şekli ve gücünü ortaya koyan dört çıkış egzozlarıyla Formentor, zevkle sürat yapılacak bir araç.

Dışındaki sert çizgiler kokpitinde biraz daha indirgenmiş hava sahasına dönüştürülmüş.

Formentor kabini, VW araç gruplarıyla yakın seyreden ve sizi hıza hazırlamakla beraber aynı zamanda konforlu olduğunu belli eden şekilde karşılıyor. Dijital kümede kontrol edilebilir gösterge paneli ve üste konumlu bir 10 inçlik tablet dokunmatik ekran yer alıyor. Cupra’nın benzersiz kokpit detaylarında ise bronz hava mazgalı çerçeveleri ve mat alüminyum parçalara yer alıyor.

Objektiflere poz veren Formentor, henüz kaputu altındaki güç birleşimlerinin showunu yapmadı.

Güç ünitesi hakkında ilk akla gelen Ateca Cupra’dan gelecek santral. Böylelikle Formentor’da 300 beygirle çıkış yapacaktı. Ancak Cupra buna ek olarak mı bilemiyoruz ancak ilk aracı için 1.5 TSI‘ın yanına elektrikli bir hibrit güç aktarma organıyla gösterecek. Toplamda 245 beygir alınacak ve 50 km’ye kadar saf elektrik gücüyle gidilebilecek.

Performans rakamları açıklanmasa da bizim bu havalı İspanyol’dan beklediğimiz en azından 6 saniyede kalkış süresini tamamlaması. İşin sonraki boyutunda, Ateca motoruyla geldiğinde ise kalkış süresi 5 saniyeye kadar indirilebilecek. Cupra’nın dolu dolu duran araç projesi gerçek manada kışkırtıcı duruyor. Hız konusunda spor araçların ayrı bir hükmünün kalmadığını ve konunun hipercar araçlara taşındığını daha net anladık. Sizler Cupra’nın ilk araç çalışmasını nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum