Yatırım yapmaya başla!

Audi Tarihinin İlk Elektrikli Aracı: “E-Tron SUV”

Audi'nin ilk olarak yollara çıkardığı E-Tron'un bazı özellikleri açıklandı!!!
Audi Tarihinin İlk Elektrikli Aracı: “E-Tron SUV”

Audi’nin elektrikli araç kısmıyla ilgilenenler, ilkinin R8 E-Tron olduğunu düşünebilirler. Alman marka tamamı elektrikli bu SUV için “ilk tamamı elektrikli üretim modeli” tanımını yapıyor. Yani R8 üzerinde yapılan EV denemesi sayılmıyor. Audi, Haziran ayında üst seviyede Q8 SUV modelini 3.0L TDI motorla sunmuştu. Öte yandan Mercedes’te EV SUV aracı EQC’nin son rötuşlarını yapıyordu.

Alman Audi, işin sadece Mercedes’le bitmediğini bilerek hareket ediyordu. Diğer taraflarda Tesla Model X‘in hakim olduğu bir pazar vardı. Nihayet E-Tron SUV’u tamamlayan Audi, yüksek menzil sürüşüyle birlikte, ilk tamamı elektrikli aracını tanıtmış oldu. İşte E-Tron SUV’un özellikleri…

Tasarımda şaşıracağımız bir durum göremedik.

Yeni İlk Elektrikli Audi E-TronNiyesine gelecek olursak; özel tasarımcıların çizimleri ve de Audi’nin değişmeyen yüz hatları bizlere kılavuz oldu.

E-Tron SUV için yükselen herhangi bir sedan model benzetmesi yapmak mümkün.

Yeni İlk Elektrikli Audi Ancak yinede far yapısından A4 diyebiliriz. Aynı Mercedes’in ilk elektrik aracını C Serisi üzerinden yapması gibi!

Gayet kompakt bir yapıda olan araç, güzel bir arka duruşa sahip.

Yeni İlk Elektrikli Audi Arka GörünümStop far düzenini A8, A7 veya yeni kasa A6‘dan tanıyabiliriz. Egzoz çıkışları olmayan tamponuna şık bir geniş difüzör eklenmiş.

E-Tron’un kupa ölçüleri de verildi.

Yeni İlk Elektrikli Audi ProfilAracın uzunluğu 4.900 mm, genişliği 1.920 mm ve yüksekliği 1.666 mm dir.

Motor bölümünden  kısıtlı bilgiler verilmiş.

Yeni İlk Elektrikli Audi Motor BilgisiAudi E-Tron, enerji geri kazanım sisteminin yenilikçi tarafıyla hareket ettirilecek. Yani frene basmayla bataryaların dolduruluş şekline bir de gaz pedalı tepkimeleri eklenmiş.

Yeni Audi modeli çift elektrikli motora sahip olacak.

Yukarıda anlattıklarımızla ekstra %30 enerji tasarrufu sağlanacak ve E-Tron 402 km menzile sahip olacak. Menzil rakamlarının iyi oluş nedenlerinden biri de 95 kWh‘lık pil paketi.

Kısa sürede şarj olanağıyla Audi yolculuğunuzu uzatmayacak.

DC hızlı şarj desteği sayesinde E-Tron’u 30 dakika şarj etmeyle bataryalarını %80’e kadar doldurabiliceksiniz. Ve, VW’ye ait 500’e yakın elektrik şarj istasyonundan araç pillerinizi doldurma imkanı sunulacak.

Premium Plus denilen başlangıç paketiyle çıkacak E-Tron, 74.800 dolara satılacak.

Üst sevide E-Tron 81.800 dolara satılacak ancak sürücü yardım paketi, Valcona deri ve ön yolcu koltuğu hafıza gibi ekstralarla 86.500 dolara kadar çıkabilecek.

E-Tron’un ilk 999 adetlik birimi ABD‘ye satılacak. Bu kısma kadar anlattıklarımıza ön tanıtım diyebiliriz. Donanım ve teknik detayların devamı için Paris Otomobil Fuarı’nı bekleyeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum