Yatırım yapmaya başla!

2020 Hyundai Venue Markasının En Küçük CUV Modeli Olarak Geldi!

Hyundai, ix25 tanıtımının ardından en küçük CUV aracı Venue'yi dikkat çeken özelliklerle tanıttı!
2020 Hyundai Venue Markasının En Küçük CUV Modeli Olarak Geldi!

Venue CUV (Crossover-Utility Vehicle) modelini ilk eskiz teaser görüntüleriyle tanımıştık. New York Fuarı’na getirileceği söylenen mini serinin, tanıtımı gerçekleştirildi. Kia ve Hyundai kardeşlerin tamamlamak istedikleri sınıf araçlarının en yenisi olan Venue, A ve B segment otomobillerinin sonunu hazırlıyor gibi. 2 yıl önce Hyundai’nin en küçük aracı olarak haberini yaptığımız Kona bile bu aracın yanında büyük kalıyor. Varlığını her alanda hissettirmek isteyen Koreli şirket, projesini yaparken eğlenceli olabilecek unsurlarla çalışmış.

Sizde göreceksiniz ki Koreli CUV bir yere kadar ekip arkadaşlarıyla aynı doğrultuda ilerletilmiş. Karosere verilen işlemelerden dolayı kendini normalden büyük gösterirken, kişiselleştirmeyle gelecek kombin kaporta boyalarıyla herkesçe tercih edileceğinin kanısındayız.

Dün tanıtımını yaptığımız Yeni Hyundai ix25 ile Venue’nin birçok ortak yönünün olduğunu fark ettik.

Markalar, tasarımcılara bir yüz hattı çizmelerini istiyor ve modellere göre bu birkaç efektle empoze ediliyor. Aslında zamandan ve iş gücünden tasarruf ediliyor. Venue, Hyundai’nin en büyük SUV geçiti Palisade ile Santa Fe arasındaki serilere benzetilebilir.

Citron modellerinin ön yüz stilleri artık herkeste!

Tampona inen ana far ekipmanının güzel durduğu bir gerçek. Venue’de üst kısımda slim LED‘lerle detaylandırılırken, krom çerçeveli farlar da ix25’te olduğu gibi aşağıya konumlandırılmış. Bir de bu tasarım anlayışı hangi araca gelirse gelsin bakışlar her daim sert oluyor. Venue’de bunun son temsilcisi.

Hyundai, motor havalandırma panjurlarını havalı ve geniş tutuyor!

Koreli markada sınıflara bakılmadan aracın kapladığı alana göre ızgara bölümü olabildiğince geniş gösteriliyor. Venue’de logonun bulunduğu çevre, yoğun krom veya farklı malzemelerle süslenmiş. Altıgen yapı yine bozulmamış.

Tasarımcıların en başarılı olduğu noktalar, Venue’yi agresif gösterirken aynı zamanda sempatik duruşlar verebilmeleri.

New York Otomobil Fuarı etkinliğinde tanıştığımız Venue’nin farklı renklerle ele alınması göze çok hoş geliyor. Ön kısmın alt bölümlerine baktığımızda sert plastik gibi duran alt havalandırmalara beyaz kapak detayları eklenmiş.

Hyundai Venue’nin asıl kompakt oluşunu profile geçtiğimizde daha net yakalıyoruz.

Parçalara verilen havalı şekilleri hiçbir zaman eksik etmeyen Koreliler, en dar yapılı CUV’u seçtiğiniz tavan rengine göre takım halde dikiz aynaları da aynı tonda geliyor. Kona ile karşılaştırıldığında 130 mm daha kısa, 30 mm dar ancak 15 mm daha uzun. 4.036 metre boyundaki Venue, 2.520 mm dingil açıklığı ile yine de kabin kısmında ferah ortamlar verebilir.

Yerinde duramayacakmış gibi kendini gösteren Venue, iç mekan özelliklerinde de öne çıkıyor.

Sınıfına göre olağanüstü şeyler beklenmediği sürece Venue, beklentileri karşılayabilecek bir otomobil. Müşteri memnuniyetinin çok olduğu dönemleri göz ardı etmeyen Hyundai, 8 inç dokunmatik ekranını Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı özellikleri ile desteklemiş. Şarj bağlantı noktaları ve 3.5 inç gösterge paneli ekranda Venue ile geliyor.

İnsan sağlığı da es geçilmeyerek; Çarpışma Önleme Yardım, Şerit Tutma Yardımı, Kör Nokta, Arka Çarpışma Uyarıcısı ve Sürücü Dikkat uyarısından oluşan güvenlik paketine sahip olacak.

Aktarım organlarından, motor detaylarına çokça şeyler yazılmış.

Mini CUV için ilk etapda söylenen 1.6L‘lik bir motor. Smartstream Gama motor, temel olarak Gamma ünitenin yükseltilmiş bir Smartstream varyantı olarak geçiyor. Hyundai mühendisleri yüksek bir yanma sistemine, geliştirilmiş termal verime ve geliştirilmiş enjektörler ile optimize edilmiş püskürtme hedeflemesini, çift portlu yakıt enjeksiyonuna sahip olan motorla Venue’yi hareket ettirecekler.

Tüm modeller FWD çekiş sistemli olmasının yanında, kış şartlarında Venue’yi daha sağlıklı kullanım amaçlı kar modu eklenmiş. Genel olarak arabanın normlara uygunluğu, dış yapısının ilgi çekici olması, sağlam bir motor teknolojisi ile sarılması, yeterli kokpit özellikleri ve gelişmiş motor mantığıyla Venue, mini sınıf crossover çemberinde kendisine geniş bir alan oluşturabilecek kapasitede. Araç hakkında sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum