Yatırım yapmaya başla!

2018 Yeni Hyundai i20’ye Güncellemeyle Gelen Yenilikler!

Hyundai'nin süpermini aracı i20, 3 yılın ardından 2. jenerasyonuna makyajlama yapıldı. Gördüğümüz kadarıyla ağırlık, güvenlik özelliklerine verilmiş.
2018 Yeni Hyundai i20’ye Güncellemeyle Gelen Yenilikler!

2008 yılında Paris Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan i20, Hyundai’nin süpermini arabası olarak satışa çıkarılmıştı. Dar yapısı onu şehir içi araç sınıfında özellikle piyasaya hakim olan Japon ve Alman modelleri arasında kısa sürede farkedilmişti. Koreli üretici müşterileri şu anda i20’nin 2. versiyonu kullanmakta. Son kasa yapısına geçişlerde karoser ve özellik bakımından aynı kategoride sunulmayanları vererek daha da ön plana çıkmak istemişti. Gelelim 2. jenerasyon için bu arabada neler yapıldığına.

Operasyon makyajlama olduğu için normal olarak anormal bir değişim görmeyeceğiz. Daha çok eksik kalan kısımları tamamlamak olmuş. Dışta yapılanlar büyükten küçüğe her sınıfta olması gereken eklemeler.

Zaten son yapısında i20 bir hayli güzelleştirilmişti.

Hatta ondan öncesinde 1. neslin makyaj operasyonun bile başarılı olduğunu söyleyebiliriz. En göze çarpan unsurlar arasına; farların çapıyla oynamadan sadece gündüz Ledlerinin eklenişi.

Fardan sonra ızgara kısmına odaklanabiliriz.

Öncesine göre daha şekilli ve kavisli bir ızgara yapılmış. Yenilikler kümesine; kısmı olarak değiştirilen tampon ve sis farı çevresini eklemek mümkün.

Dış kısmın en belirgin revizesi arka kısımda gerçekleşmiş.

Hyundai grafikerleri öyle bir stop far tasarımı yapmış ki bir modele benzetecek olurken bir anda özgün havaya bürünüyor.

C segmentin liderlerinden Focus’un ilk tasarım görsellerindeki arka görünüme oldukça benziyor. Active’deki farklı renk difüzörle de crossover havasını desteklemiş.

Ufak donunuşlar iç kısımda da hissediliyor.

Mantıklı gidişatın sonunda kokpit kısmında değişen multi medya ekran ve içeriği var. Appla CarPlay ve Android Auto desteği bu sınıf bir araç için ayırıcı bir özellik. Corolla gibi bazı üst sınıf araçlarında bile iki desteği bir arada alamıyoruz.

Bazı parça tasarımlarına renk kombinleriyle beraber, farklı diyebileceğimiz değişimleri görüyoruz.

Sınıfının en aktif modellerinden olan i20 için 7 inçlik ekranla beraberinde opsiyonel tutulan navigasyonla birlikte seçebiliyoruz.

Markanın alttan ikinci küçük modeline daha fazla hız katmak adına güvenlik çemberi geniş tutulmuş.

Firmaların son yıllarda dış şekillerinden çok beklenmedik atakları sınıf fark etmeksizin güvenlik ekipmanlarıyla doldurmak. Asistan kısmında i20’ye çarpışma asistanı, sürücü yorgunluk ve dikkat uyarısı, uzun far ve şerit takip asistanı gibi can güvenliğini sağlayan paketler ilave edilmiş.

Yine atmosferik ve turbo beslemeli dar hacimli motorlar kullanılıyor.

Artan vergiler ve insanların 1.6L hacimden bile kendileri çekmesi firmaların en düşük hacimleri kullanmasına itmişti. Hyundai’de 1.0L üniteleri çıkartarak dezavantajı avantaja çevirmişti. İlk, turbo destekli motordan artışla beraber 118 hp güç alınacak.

Yine eskiden olan 1.2L 73 – 83 ve 1.4L 100 beygirlik motorlar i20’yi taşıyacak. Ve 5 ileri manuel şanzımanın yanı sıra duyunca kulağa güzel gelen 7 ileri çift kavramalı otomatik vites seçenekler arasına getirildi.

Türkiye’de yapılan test sürüşlerine dair gördüğümüz karelerde fazla bir şey belli olmuyordu. Hyundai’nin yapmış olduğu makyajlama gayet yerinde. Gün geçtikçe sınıflarına daha fazla özen gösteren Koreli üretici, dış kısımdaki parçaların geometrik değişimleri ve iç mekanın az seviyeli dokunuşları başarılı. Bakalım yenilemenin ardından her hangi bir fiyat artışı söz konusu olacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum