Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’den Çıkan En Tarz SUV’la Tanışın: “Hongqi HS7”

Zamanında Çin'in zengin kişilerinin binebildiği Hongqi, 60. yılı için özel bir SUV hazırladı. işte detaylar...
Çin’den Çıkan En Tarz SUV’la Tanışın: “Hongqi HS7”
Son Güncelleme: 
Yorum

Hongqi, Çinli FAW Car Company’nin bir yan kuruluşudur. 1958 yılında Hongqi ürünlerini sadece rütbeli hükümet yetkilileri kullanıyormuş. Markanın bu kadar özel oluşuna şaşırken, 60. yılı için hazırlanan modeli de hayret etmemizi sağladı. Pekin Otomobil Fuarı’nda konsepti gösterilen Hongqi’nin tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil ancak yapı olarak güzel şeyler sunuyor.

Casus çekilen bazı resimler üretim modeli hakkında kesin detaylar veriyor. HS7’nin yine prototipinden yorum yapabiliriz çünkü çoğu ögesinin benzer olacağı düşüncesindeyiz.

Hongqi HS7 Oldukça Kalite Duruyor!

Hongqi HS7 Oldukça Kalite DuruyorKonsepte olduğu gibi en başta farların çok yakın çizgide olacağını söyleyebiliriz. Aracı olduğundan daha tehditkar gösteren yeri 15 dik çubuktan oluşan ızgarası. Devam ettiğimizde ise tamponun krom ayrıntıları da benzer çizgide gidiyor.

Günümüzün en iyi SUV’larıyla mücadele edebilecek bir alt yapıda düşünülen HS7, H7 sedan ile aynı platformu paylaşacak.

FAW Hongqi HS7 Lüks Donanım ve Güçlü Motorlara Sahip Olacak

Kabin içerisinde orta merkezli büyük bir ekranın olması bekleniyor. Aracın boyutsal olarak büyük olacağından dolayı diz ve baş mesafesinin iyi seviyede olacağı söylendi. 60. yılına yakışır bir 4×4 model olacağını kaliteli deri koltuklarından da anlamak mümkün.

H7 standartlarında düşüldüğü için motorların da aynı olması bekleniyor. Buna göre giriş seviyesinde 2.0L turbo desteğine sahip bir dört silindirli ünite yerini almış durumda.

Daha güçlü bir seçenek olan 3.0L turboşarj, 204-260 ps güç üreten iki tipte HS7’ye yerleştirilecek. Ne kadar gerçek bilemiyoruz ancak şanzımanın 6 ileri manuel olacağı aktarıldı. Biraz garip oldu!

Tarih tam belli olmasa da 60. yıl için olduğundan dolayı aracı sonbaharda görmemiz mümkün. Lansmanı yapıldığı zaman donanım özellikleri ve geri kalan teknik detayların hepsini sizlere aktaracağız. Şimdilik gösterim gününü beklemek zorundayız!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu