Yatırım yapmaya başla!

Hispano Suiza Maguari 1070 PS Gücü ile Supercar Beygir Savaşlarına Katılıyor!

Fransız şirket Hispano Suiza, yeni Maguari spor arabasını çok yüksek hızlara çıkacağını söylemesinin yanında fiyatıyla da baş döndürücü oluyor!
Hispano Suiza Maguari 1070 PS Gücü ile Supercar Beygir Savaşlarına Katılıyor!

Hispano Suiza, II. Dünya Savaşı öncesinde havacılık sektöründe uçak motorları yapımıyla tanınırken, aynı zaman lüks araçlarla da ön plana çıkan bir şirket. Hayatına İspanyol olarak başlayıp sonradan tüm haklarının Fransa’ya satılmasıyla yoluna, Avrupalı olarak devam ediyor.  Hispano Suiza, stil kavramlarını çok farklı bir noktadan alarak kişilerin gözünde araçlarını diğerlerinden çok farklı gösteriyor.

2019 Cenevre Fuarı’na gelen Carmen‘e buradan bakarak ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz. 1.005 beygirle tanıtılan ve 3 saniye altında hızlanması olduğu söylenen fuar aracından sonra şimdi daha fazlası hazırlanılıyor. Hispano Suiza, Maguari ile hipercar sınıflarında yerini garantilemek istiyor…

Kimine göre tuhaf tasarım dilinden hareket eden Fransız şirket, Maguari’de bir nebze daha dengeli duruşlar sağladığını söyleyebiliriz.

Hispano Suiza Maguari Ön GörünümCorvette‘nin ağır modifiyelisi gibi duran Maguari, olabilecek en geniş hava girişlerine sahip tamponuyla karşımızda. Kendisini tehlikeli gösteren farları, aşağı kısımdaki LED aydınlatmalarla bütünleştirilmiş. Tam ortadan çıkan şeyi merak ettiyseniz de o Maguari’nin heykeli.

Araç çizimlerinin hassasiyetini görememek mümkün değil.

Hispano Suiza Maguari Arka GörünümMaguari’nin karoseri rüzgar olaylarını dengeleyecek şekilde orantılanmış. Süzülürcesine duran dış biçiminde, dikiz aynasının konumu ilgimizi çekiyor. Onun bir hız aracı olduğu 23 inçlik jantlarla ve kırmızı kaliperlerle belli edilmiş.

Hispano Suiza Maguari’nin karbon fiber kupası alüminyum çerçeveye oturtulsa da halen daha ağır olduğu söylenebilir.

Hispano Suiza Maguari Egzozo Stop FarlarChiron’u andıran arka görünümde egzoz çıkışları zarif duruyor. Aktif kanadının arkasındaki kısma yani motora birazdan değineceğiz. Hiper sınıfına aday spor otomobilin ne kadar da vücut bileşenleri hafif tutulmaya çalışılsa da, 1.780 kg’de anca sabit tutulmuş.

Ağırlığın sebebi mega V10 olabilir.

Hispano Suiza Maguari MotorÇift turbo ile beslenen motor 5.2L hacminde bir V10. Arka tekerleklere gönderilen güç 7 ileri otomatik şanzımanla aktarılıyor. Benzinli motordan 1.070 ps ve 1.050 nm tork alınmış. Şirketin Maguari için 2.8 saniyede 100 km’ye kalkış yapabileceğini söylüyor. En yüksek hıza ise 380 km/h.

İspanyol asıllı Fransız şirket Maguari HS1 GTC‘den 300 adet üretmek istiyor. Özelleştirmeyi biraz daha açmak isteyen şirket, ilk on ünite için araca özel eldiven, ayakkabı, valiz ve el çantasıyla vermek istiyor. En başından bu noktaya kadar anlattığımız bu süper sor otomobil tamı tamına 2.5 milyon dolar! Dünyadaki 300 kişiden biri olarak bu arabayı almak isterseniz banka hesaplarınızda gereğinden fazlasının olması lazım. Model hakkında sizin görüşleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum