Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arzlardan Kaleseramik SPK‘ya Başvuru Yaptı

Geçtiğimiz günlerde halka arz edilen ve gösterdiği yüksek performans ile kısa sürede kazandıran Kaleseramik, KAP üzerinden önemli bir açıklama yaptı.
Yeni Halka Arzlardan Kaleseramik SPK‘ya Başvuru Yaptı
HABER GİRİŞ

Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yatırımcıları ile paylaştı. Şirketten yapılan açıklamada, nakit olarak artırılan 109.390.465 TL nominal değerli payların halka arzı izahname setinde belirtilen koşullar çerçevesinde tamamlandığı söylendi.

Söz konusu bedellerinin nakden ve tamamen ödenmiş olması sebebiyle sermaye artırım işlemlerinin Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ikincil düzenlemeleri çerçevesinde tamamlanmasına bağlı olarak, esas sözleşmenin sermayeye ilişkin “Sermaye” başlıklı 6’ncı maddesi tadiline uygun görüş verilmesi konusunda, SPK’ya başvuru yapıldığı bildirildi.

Kaleseramik, 20-21 Temmuz tarihlerinde yapılan talep toplama sürecinde halka arz edildi. Şirketin pay başına 25,00 TL olarak belirlenen 109,4 milyon adet payının tamamı satıldı.

Bunun neticesinde halka arz büyüklüğü 2,73 milyar TL ve halka açıklık oranı yüzde 21.25 olarak gerçekleşti. Şirket ilk işlem gününde tavan fiyattan borsaya giriş yaparken, tavan serisi bir haftadan fazla sürdü.

Borsanın genelinde yaşanan kısa süreli düzeltmeler nedeniyle inişli çıkışlı seyretse de genel olarak başarılı bir giriş yaptı denilebilir.

GCM Yatırım Banner

Şirketin KLSER koduyla işlem gören hisseleri, bugün de yüzde 10’luk artışla tavana ulaştı. Saat 15.25’te yüzde 8,60 artışla 78,30 liradan fiyatlanıyor.

Açılışı 72,2 liradan yapan hisseler, gün içinde 79,3 seviyesini görerek borsaya giriş yaptığı günden bu yana en yüksek fiyata ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.