Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arzlar Yatırımcıyı Pişman Etti!

Geçen SPK'dan onay alan ve halka arz olan şirketlerin hisseleri yatımcıya beklenileni veremedi. Hisseler, alım yapanı pişman etti. Detaylar haberde...
Yeni Halka Arzlar Yatırımcıyı Pişman Etti!
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), Mayıs ayında halka arzına onay verdiği 3 şirket hisselerindeki performansı ile yatımcının beklentisini karşılamadı. Yatırımcının portföyüne büyük umutlarla eklediği şirketlerin hisseleri hüsrana uğrattı.

Bu 3 şirketten biri olan Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş’nin (ALKLC) hisseleri 4 Haziran’da işlem görmeye başladı. Tavan seyrini 3 gün sürdüren hisseler, bu yükseliş trendini 4’üncü güne taşıyamadı.

Pay başına 22,98 TL’den talep toplayan hisseler, 30,54 TL’ye yükseldi. Bugün açılışta taban gören hisseler yüzde 9,95 düşerek 27,50 TL’yi gördü.

Halka arz büyüklüğü 2.601.000.000 TL olan Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YIGIT) yatırımcıyı 7 endekste selamladı. 34,68 TL’den halka arz olan hisseler, 6 Haziran’da işlem görmeye başladı. Dün ilk işlem gününde açılışta tavan olan hisseler, kapanışta düşüşte geçti.

İlk işlem gününde 38,13 TL’ye yükselen YIGIT hisseleri, dün kapanışı 35,15 TL’den yaptı. İkinci işlem gününde YIGIT hisseleri yüzde 9,67 düşerek 31,78 TL’ye gerileyen hisseler tabana koşuyor.

GCM Yatırım Banner

Mayıs ayında halka arz olan 3’üncü şirket ise Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret A.Ş., (HOROZ) olmuştu.

Bugün işlem görmeye başlayan hisseler yatırımcıyı hüsrana uğrattı. 55 TL’den halka arz olan HOROZ hisseleri ilk işlem gününde kırmızı mumları yaktı. Açılışta tabana koşan hisseler yüzde 6’dan fazla düşerek 51,60 TL’ye kadar geriledi. Kayıplarını toplayan HOROZ hisseleri yazım sırasında 55,15 TL’ye kadar yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.