Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz İlk İşlem Gününe Pozitif Başladı

Borsa güne yükseliş seyrinde başlarken merakla beklenen yeni halka arzın hisseleri bugün işlem görmeye başladı. İşte detaylar...
Yeni Halka Arz İlk İşlem Gününe Pozitif Başladı
HABER GİRİŞ

Borsa haftanın dördüncü gününe yükseliş seyrinde başladı. BIST 10 bin 408 puandan işlem görüyor. Borsanın yükseldiği günde yatırımcının merakla beklediği Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (YIGIT) kodlu hisseleri bugün işlem görmeye başladı.

Halka arz büyüklüğü 2.601.000.000 TL olan Yiğit Akü’nün payları (YIGIT) bugün işlem görmeye başladı. Hisseler ilk işlem gününe yüzde 9,98’lik yükseliş ile başladı.

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından bugün sabah saatlerinde yapılan bildirimde “Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., YIGIT.E işlem koduyla 06/06/2024 tarihinden itibaren (BUGÜN) Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır (Baz Fiyat: 34,68 TL; Maksimum Emir Değeri: 1.000.000 TL).” ifadeleri kullanıldı.

Mayıs ayının son haftasında halka arz sonuçları gelen Yiğit Akü’ye, yurt içi kurumsal yatırımcılardan yaklaşık 4,29 katı oranında talep gelmişti. Bireysel yatırımcılara yaklaşık 31 lot dağıtımı gerçekleşti. Yiğit Akü’nün payları BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Sınai, BIST Metal Eşya Makine ve BIST Ankara endeksleri kapsamına dahil edildi.

Horoz İşlem Görmek için Gün Sayıyor

Yiğit Akü ile aynı tarihlerde halka arz olan Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri Ticaret’in (HOROZ) hisseleri yarın işlem görmeye başlayacak. Yine aynı tarihlerde halka arz olan Altınkılıç Gıda (ALKLC) hisseleri tavan seyrini 3’üncü güne taşıdı. 22,98 TL’den talep toplayan hisseler, 30,54 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın