Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Edilen Hissede Seri Çok Sürmedi: Taban Yedi

Borsada halka arz furyası sürerken, geçen hafta BIST 100’e giriş yapan VRGYO’da tavan serisi çok sürmedi. Detaylar haberde...
Yeni Halka Arz Edilen Hissede Seri Çok Sürmedi: Taban Yedi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul yatırımcıları son dönemde halka arzlara büyük ilgi gösteriyor. Veriler her geçen gün katılımcı sayısının arttığını gösteriyor. Bu hisse senetlerinden sonuncusu geçen hafta işlem görmeye başlayan Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (VRGYO) oldu.

Hisse senedi 27 Ekim’de işlem görmeye başlamış ve o günden tavan fiyattan kapanışlar gerçekleştirdi. Bugün ise tavan serisi bozuldu ve sert bir düşüş gerçekleşti. Hisse senedi dün 25,36 TL ile tavan fiyattan kapanış yapmıştı.

Bugün ise yüzde 9,9’luk düşüş görüldü ve an itibarıyla hisse senedinin değeri 20,76 TL’ye geriledi. Bu düşüş sonrası VRGYO tavan fiyattan işlem görüyor.

VRGYO hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

VRGYO halka arında talep toplama işlemleri 18-20 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Talep toplama sonrası satışa sunulan 55.000.000 TL nominal değerli payların tamamı dağıtıma konu edilerek yatırımcılara dağıtımı yapılmıştı.

Açıklamada, yurt içi bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 3,1 katı, yurt içi kurumsal yatırımcı kategorisinde tahsisatın 7,8 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcı kategorisinde ise tahsisatın 2,9 katı olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün 4,0 katı talep toplandığı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Halka arzda toplam 3.878.174 adet yurt içi bireysel yatırımcıya dağıtım gerçekleşmiş, bu sonuçlara göre bireysel yatırımcılara 9-10 lot hisse düşmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.