Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Bu Verisiyle Tavan Serisine İşaret Ediyor!

Halka arz edilen en son hisselerden CATES, tavandaki lot oranıyla dikkat çekiyor. Hisse senedine dair detaylar şöyle…
Yeni Halka Arz Bu Verisiyle Tavan Serisine İşaret Ediyor!
HABER GİRİŞ

Borsada yatırımcıların en çok takip ettiği alanların başında halka arzlar geliyor. Artan ilgi halka arz edilen pek çok hisse senedinde tavan serilerini beraberinde getiriyor. Bu hafta borsada işlem görmeye başlayan hisselerden biri ise Çates Elektrik Üretim (CATES) oldu.

Hisse senedi ikinci gününe girdi ve 69,1 TL ile tavan fiyattan işlem görüyor. CATES üzerinde kaydedilen bir veri ise hisse senedinin uzun süre tavan fiyattan gideceğine dair beklentileri artırıyor.

7 Aralık itibarıyla borsada işlem görmeye başlayan CATES tavanda bekleyen lot sayısı ile dikkat çekiyor. Verilere göre CATES hissesinde tavanda bekleyen alıcı lot sayısı 20 milyonun üzerinde bulunuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Tavandaki alım emrinin fazla olması, hisse senedinin fiyatının sabit kalmasına ve bu emirlerin gerçekleşmemesine neden oluyor.

GCM Yatırım Banner

Buradaki emir sayısı azalınca hisse senetlerindeki tavan fiyat serisi sona ermiş oluyor. CATES’in halka arzında 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleştirildi. Halka arzda 33 milyon 500 bin lot dağıtıldı ve büyüklük 1.888.807.500 TL olarak gerçekleşti.

İnfo Yatırım liderliğinde gerçekleştirilen halka arzda bireysel yatırımcılara kişi başı 7-8 lot dağıtıldı. Hisse senedinin pay adedi 57,15 TL’den halka arz edilmişti.

Kaynak: GCM Yatırım

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.