Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Borsaya 6 Endekste Merhaba Diyecek!

Çarşamba günü işleme başlayacak olan Şeker Yatırım bugün KAP üzerinden borsada 6 endekste işlem göreceğini açıkladı. Endekslere ilişkin detaylar haberde;
Yeni Halka Arz Borsaya 6 Endekste Merhaba Diyecek!
HABER GİRİŞ

Bu hafta Borsada işleme başlayacak olan Şeker Yatırım bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden endeks değişikliğine ilişkin bildiri paylaşıldı. Çarşamba günü işleme başlayacak olan şirket, pay başına 7 liradan halka arz edildi.

30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde talep toplayan şirket KAP bildirisinde, 6 Aralık 2023 tarihinde Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da SKYMD işlem görmeye başlayacağına işaret etti.

6 Aralık’tan itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Mali ve BIST Aracı Kurumlar endeksleri kapsamına dahil edileceğinin altı çizildi.

Endeks Şirketlerinde Değişiklik Şeker Yatırım
KAYNAK: KAP

Böylece SKYMD, 6 Aralık 2023 Çarşamba günü borsaya 6 endekse dahil olarak merhaba diyecek.

Söz konusu endekslerin hesaplanmasında şirket paylarının sayısının 155.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranınınsa yüzde 34 olarak dikkate alınacağı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.